catstory

  • azimli
  • anadolu çocuğu (342)
  • 1108
  • 5
  • 4
  • 0
  • dün

evlenmek için kaç para gerekiyor sorunsalı

2011 yılında takribi 13bin liraya çözdüğümüz sorunsal. nasıl?

öncelikle belirteyim, yıllarca çalıştığımı hep babama teslim ettiğimden 0 birikmişim vardı. o yüzden babam da uslu uslu omuz çıktı bize.

gelinliği kiraladık, kına elbisesini kiraladığımız yer karşıladı, bana hatıra gelin çiçeğim kaldı. 800tl***

damatlık satın aldık, daha sonra kullanılabilecek bir seçim yaptık, 200tl.

yüzüklerimizin ikisi 250 liraydı.

düğün salonu hala pişmanlığımdır, 2000 lira. eğer dünyaya yeniden gelsem oraya o parayı vermezdim. zaten kimse de gelmedi derbi var diye.

beyaz eşyalar a+ olsun istedim, süpürgeyle beraber o dönem 2bin liraya kapattık.**

oda takımları** 4bin lira. zigon sehpayı ve kaşık çatal takımını hediye verdiler.

tv 6. aydan sonra aldık, ki bence almasak ta olurdu ama, 1000tl, 7 yıl garantili.

o şatafatlı acaip örtülerden almadım. tencere seti ve yemek takımı seti hediye geldi.*

geri kalan halıydı, mutfak zıvırlarıydı, bardaklar, günlük kullanım için ikili yemek zıvırları, çerçevesiydi, alet setiydi, saç kurutma makinesiydi, kuaförüydü :buna da 250 verdim içim acıdı`*** falanı filanı 2500 civarı de, tamam işte. zaten kiramız da uygundu, lan öyle yalıtım yapmışlar doğalgazı kışın bile yakmıyoduk istanbulda.

neyseciğime, 5 yıl doluyor, borçsuz evlendik, ha takılar vs gitti ama nişan bohçasıydı söz çüküydü bilmemne yapmadık, altındı bilmemneydi takmayacağım şeyi istemedim ki takacak olsam bile istemezdim. aklınızı çalıştırın lan, krediyle alırsa müstakbel kocanız, sonra evlendiğinizde size de girmeyecek mi o istedikleriniz?

2 çanak 1 çömlekle de evlenilir, eksikler de eninde sonunda tamamlanır. önemli olan mutlu olmak istemek, karşıdakini yolunacak kaz sanmamak. evlilik dediğin -bence- hayatının her anını birlikte geçirmek isteyeceğin kişiyle yapılır. karşıdaki mükemmelse sen değilsen bu iş olmaz, adam ol lan!**

devamını okuyayım »
11.06.2016 13:00