cayicek

  • 57
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

huawei

tanım: uzun zamandır elektronik sektöründe olmasına rağmen son zamanlarda akıllı telefon sektöründe de yıldızı parlayan firma.

iphone'dan sonra mate 20 lite kullanmaya başladım. inanılmaz güzel geldi.

ben iphone 5s kullandım senelerce, bu nedenle hangi telefona geçsem iyi gelecekti. yine de gidip samsung note veya huawei pro serilerine de geçmedim. orta sınıf bir telefona geçiş yaptım. ama sanırım bir daha iphone a dönmeyeceğim.

orta sınıf olsa bile inanılmaz rahat ve akıcı bir kullanıma sahip telefon. iphone 7-7 plus sahibi arkadaşlarım bile acaba biz de bunu satıp seninkinden mi alsak dediler. bundaki en büyük etki sanırım ekran. 6.3 inç ve çok net bir ekrana sahip. kamera kullanan biri değilim ama aı destekli olmasının yardımı dokunuyor ara ara. bataryası zaten inanılmaz. benim gibi oyun oynamayan, sadece mail kontrolü, arama, whatsapp, chrome, instagram ve bankacılık işlemleri için telefon kullananlara net 1.5 gün gidiyor. hatta whatsapp web kullanıyorsanız 2 günü rahat çıkarırsınız. tasarımı ise muazzam, kıvrımlı yan kısımlar, arka ön cam kaplaması falan süper. bu arada parmak izi o kadar hızlı ki ve hassas ki biraz rahatsız ediyor bile diyebilirim. her cebime koyduğumda veya elimi cebime soktuğumda acaba açtım mı ekranı diye kontrol etmek zorunda kalıyorum.

fiyatına göre sanırım alınabilecek en iyi telefon. benim kullanım seviyem için o kadar parayı iphone'lara gömmektense 2 sene sonra yeni bir orta sınıf telefon alırım en azından piyasayla güncel gidebilirim.

devamını okuyayım »