ccaponasskeri

  • 167
  • 3
  • 1
  • 0
  • evvelsi gün

meb performans dayatması

yaptıkları her iş gibi bu işten de bok kokusu geliyor afedersiniz.

not verecekler ve yüzdeleri paylaşılmış şöyle kısa bi değerlendirelim hemen.

müdür (%25): o kadar sene okul okudum bir tane müdürün derse girdiğini veya öğretmenlerle alakalı bilgi sahibi olduğunu görmedim. bu müdürün eline sopa verip öğretmenlerin el pençe durmasını sağlamaktır bana göre.

zümre öğretmenleri ve öğretmenler (%20 - %15) : gelin birbirimizi kandırmayalım. türkiye gibi 'sen beni gör ben seni ' ile işlerin döndüğü yerlerde birbirinden nefret etmeyen pek çok öğretmen aralarında konuşarak birbirlerini notlayacaklardır veya kötü senaryoda ideolojik bakarlarsa bir öğretmene mobing düzeyinde düşük notlar verebileceklerdir

veliler ve öğrenciler (%15- %10) : zurnanın zırt dediği yer tam olarak burasıdır. 4 senelik lise öğretimim boyunca ailem okula 1 ya da 2 kez geldi. ergenlik döneminde olan bu öğrencilerin her türlü yalan ile ailelerini oyaladığını da biliyoruz. düşük not alırsa 'hoca kötü, hiç not vermiyor' ama yüksek not alırsa 'ben aldım' olur. şimdi bunların nesine bakarak ikisinin toplamı %25' e tekabül edecek şekilde değerlendirme payı veriyoruz?

bakın konu üzerine onlarca sayfa yazarım, konuşurum ama buna ' evet işte bu olması gereken, yatan öğretmenler ortaya çıkacak!' şeklinde sığ yaklaşan adamları memnun etmemek için ve kendilerini bir bok sanmamaları için kısa tutuyorum. şu ülkede bu meslek ile uğraşıldığı kadar acaba başka bir meslekle uğraşılmış mıdır ? sizin neyinize eğitim-öğretim allah aşkına gidin davar yayın, yamyam gibi birbirinizi yiyin. baktınız aranızda yükselmek isteyen oldu hemen paçalarından kavrayın her zaman yaptığınız gibi.

hasetinizden kudurup ağzınızdan köpükler saçsanız da yarın oyuncak olan eğitim sistemi tüm ülkeyi vuracak hem de en derinden.

devamını okuyayım »
12.04.2018 10:34