cekoslavakyalilastirilamayan

  • 267
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 yıl önce

yeni başlayanlar için cinayet

arada tanışıklık ve bir şekilde uzaktan ya da yakından münasebet bulunan bir şahıs öldürülecekse, soğuk kanlı ve profesyonelce düşünülmelidir. öncelikle müstakbel maktulün yaşantısı (ne yer ne içer nerelere gider, kaçta yatar, kaçta kalkar) bir müddet çevreye farkettirilmeden takip edilmelidir. bu süre içerisinde kesinlikle normal yaşantıya devam edilmeli, çevreyle iyi ilişkiler kurulmalı, cinayet işleme fikrinin etrafa sezdirilmemesi için temkinli devranılmalı, hedef şahısla yakın temas kurmaktan, hele hele olumsuz bir elektrik vermekten kaçınılmalıdır. cinayet günü ve saati cinayet mahallinden uzakta olduğunuzu ispatlayacak deliller göstermek çok önemlidir. bu hususta tanık göstermek en güvenilir yol olmakla beraber sizin o saatte yanlarında olmamanıza rağmen "evet yanımızdaydı" dyecek tanık bulmanız zordur. bu nedenle cinayet fikrini çok güvendiğiniz bu dostlarla paylaşmanız ve şu saatte öldüreceğim, kahvede okey oynuyorduk diye yalan atarsınız diyerek onları suç ortağı yapmaya kalkışmanız, yakalanma olasılığınızı yüzde 70'e yükseltir. zira tanıklarınızın teferruatlı ifadelerinin alınması esnasında çelişkili beyanlarda bulunmaları söz konusu olursa, bu hem sizin hem onların canını yakacaktır. böyle bir vaziyet ortaya çıkarsa götü kurtarmak için her biri sizi ele vermekten çekinmeyecektir. bu nedenle eğer şüpheli olarak sorgulanacak olursanız cinayeti işlediğiniz saatte ne yaptığınız hususunda polise veya savcıya açık açık "yalnızdım, kendimi kötü hissediyordum evde yattım" demeniz belki şüpheleri üzerinizden kaldırmayacaktır fakat aksi de ispat edilemediği için sizi başkaca delillerle suçlamak mecburiyetinde kalacaklardır.

en iyi silah kesinlikle tabancadır. gayri meşru yollardan biraz gayretle (ve tabi biraz masraf ederek) susturucu bulmak mümkündür. bu hem kurbanla temas etmenizi engelleyecek hem de yalnız olduğu esnada onu sessizce ve bağırmasına dahi fırsat vermeden ortadan kaldırmanızı sağlayacaktır. mümkünse kurbanın evde yalnız olduğu bir saat seçilmeli, kapı çalınıp dostça açılması istenmelidir. kim o diye seslendiği takdirde kesinlikle isim verilmemelidir ve "benim, açsana vs.." şeklinde ses tonunuzdan sizi tanıması beklenmelidir. zira meraklı komşular o sırada kapı dinliyor veya delikten gözetliyor olabilirler. fakat yüzünüzü tam olarak göremeyeceklerdir ve böyle bir durumda ses tonunuzdan sizi çıkarma ihtimallleri ise çok zayıftır. kapı açıldığı anda ateş etmek de aynı sebepten ötürü yanlış bir davranış olcaktır. kurban kapıyı açıp sizi içeri aldıktan sonra, kapının ardınızdan kapanmasını beklemeniz ve mümkünse kurbanın silah çektiğinizi görüp bağırmaması için arkasını döneceği müsait bir anı kollamanız daha uygundur.

insan anatomisini tanıyan ve ateş etmesini bilen biriseniz ilk kurşunu kurbanın akciğerlerine sıkmanız daha mantıklı olacaktır. çünkü bu kurbanın bağırma kabiliyetini yok eder ve hemen arkasından kafasına sıkacağınız kurşunla işi bitirebilirsiniz. eğer ilk olarak kafasına ateş ederseniz çok küçük bir ihtimal olmakla birlikte son nefesinde bir ölüm çığlığı atması mümkündür. fakat başaramama riskiniz varsa denemeyin, direk olarak beyne sıkın.

olay günü açık renk ve göze çarpan elbiseler giymeyin. kurbanı öldürdükten sonra cüzdanı ve cep telefonu gibi özel eşyalarını alırsanız cinayetin hırsızlık nedeniyle işlendiği düşünülebilir. eğer evden çıkmadan önce küçük bir talan yaparsanız (çekmeceleri dökmek dolabtaki eşyaları çıkarmak gibi. tabi bunları yaparken olabildiğince sessiz hareket etmeye özen gösterin) çalacak değerli eşya ararken bir ses duyup paniğe kapıldığınız ve olay mahallini terk ettiğiniz düşünülebilir. elbette tüm bunlar eldivenle yapılmalıdır.

aldığınız cep telefonunu en kısa zamanda parçalara ayırmak suretiyle yok etmelisiniz. i-mei numarasından koordinat tespiti mümkün. cüzdanı yapacak bişey nasıl olsa bulursunuz. yakın gitsin...

artık rahatça evinize gidebilir, yatağa uzanabilir, gözlerinizi kapatıp ömür boyu size rahat bir uyku vermeyecek olan kabuslar silsilesinin ilk bölümünü görmeye başlayabilirsiniz... *

devamını okuyayım »
06.04.2005 18:05