cenabettincerrah

  • 2187
  • 5
  • 1
  • 0
  • dün

daniel opare

çok uyduruk gelecek ama sabah yolculuk sırasında, önümüzdeki sezondan itibaren uygulanacak yabancı sınırını düşünürken "biraz daha kaliteli yabancı gelse lige, daniel opare standardında oyuncular karabük'e falan gitse..." diye düşünüyordum.

akşam radyoda kanal değiştirirken spor haberlerinin sonunda ismini duydum, hangi kulübün ilgilendiğini duyamadım. açıkçası karabükspor-başakşehirspor (iki bekten biriyle merkezden birini değiştirmeyi deneseler, sağdan yedek olan rızvan'ı yollasalar nasıl olur diye de dün düşünmüştüm) ve kayseri erciyesspor üçlüsünden birini bekliyordum. meğer beşiktaş imiş ilgilenen.

beşiktaş fazlasıyla sağ bek yokluğu çektiğinden, kendisinin kiralanıp-denenmesi mantıklı. kanımca sezon sonu yerini yeni transfer alacaktır.

bu arada beşiktaş'ın duran top zaafiyeti, duran toplarda biraz daha fizik kazanması, gökhan töre'nin oyun stili nedeniyle ben stoper-bek gibi bir oyuncuyu tercih ederim şahsen. bunlardan çok az kaldı artık, aklıma gelen ilk oyuncu allan nyom. 1.89 falan olmalı, temposu hiç fena değil ve kapanmak gerektiğinde çok iyi iş görüyor. her an bir mental seviye atlayabilir. sezon sonu sözleşmesi bitiyor. bu tip diğer oyuncu nenad tomovic (tam olarak branislav ivanovic tipi bir oyuncu kastediyorum fakat nyom tipi daha iyi bile olabilir).

bunun dışında sezon sonu sözleşmesi biten, beşiktaş'a gelme ihtimali bulunabilecek sağ bekler:

-maxi pereira
-joao pereira
-jonathan (ben tercih etmem)
-allan nyom

bonservis ödenerek alınabilecek bekler:

-pavel kaderabek (sağ tarafı koridor yapma potansiyeli var)
-gotoku sakai (hem sağ bek hem sol bek, lahm'ın gençliğinin kötüsü, tarık çamdal'ın bayağı umut vaat eden hali gibi)
-junior caiçara (hazır yabancı sınırı açılacakken fena deneme olmaz. menajeri de yerli üstelik --gerçi bu daha kötü olabilir--)

neyse böyle de şizofrenik bir liste bırakıyorum, şey yaparsınız.

not: bu junior caiçara'nın "caiçara kısmını doğru mu yazdım acaba?!?" diye google'layıp eurosport'ta bugün çıkmış beşiktaş haberi gördüm. oo heyecanlı!

devamını okuyayım »
19.01.2015 21:12