cennetten kovulan

  • 1555
  • 1
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

beşiktaş

güzel takım. bir galatasaray'lı olarak her zaman saygı duyup taraftarlarını gerçekten ama gerçekten sevdiğim takım. bugün galatasaray'la bir derbiye daha çıkacak. gönül isterdi ki (bunu tüm yüreğimle söylüyorum) beşiktaş taraftarları da kendilerine ayrılan tribüne gidip takımlarını desteklesinler. ama nerede? bu ülkede futbolu sadece ve sadece ayrıştırmak ve insanları birbirinden ayırmak için kullandılar. hala da kullanıyorlar. bunu en başta medya yapıyor, daha sonra ise basiretsiz spor adamları. futbolcular ise öylece kendi köşelerine sıkışıp orada duruyorlar. içlerinden cesur olan bir kaçı bu duruma itiraz etse de geneli bastırılmış, sindirilmiş oluyor.

bugün işte, galatasaray'la bir derbiye çıkacak. skor ne olursa olsun en sevdiğim iki dostumun takımı olduğu için ben gs'nin galip gelmesini arzulayıp kendilerinin oynayacağı diri ve mücadeleci futbolun tadını çıkaracağım. oğuzhan'ın, fernandes'in uzaktan şutlarıyla yerimden doğrulup "helal be!" diyeceğim.

bugün işte, ezeli rakip, ebedi dostla bir buluşma daha gerçekleşecek. gönül ister ki ne burada ne de gerçek hayatta hiçbir kötü olay yaşanmasın. ve herkes en sevdiği dostuyla şu maçı izlermiş gibi izlesin. ben öyle yapacağım çünkü. ve ahdımdır, beşiktaş inşallah bir gün avrupa'da çok büyük başarılara imza atarsa çok sevdiğim o iki dostuma biletlerini alıp, onlarla kolkola, siyah beyaz atkım boynumda, sırtımda siyah beyaz formamla son ses bağıracağım.

büyük takım. ne yaşadığı maddi sıkıntılar ne de başka bir şey, bugün oynayacakları maçta mücadelelerinden bir şey eksitemeyecek. yenip yenmeleri farketmeksizin çıkıp mücadele edecekler. ben de bu mücadelelerinden ötürü kendilerinin önünde saygıyla eğilip futbolun çok güzel bir spor, taraftarlığınsa şartlar ne olursa takımının yanında olup, rakibe de saygı duymak gerektiğini iliklerinde hisseden tüm kartalları selamlıyorum. selam olsun size; "siyah dediğim an 'beyaz' demeyen sevgiliyi neyleyim" diyen tüm güzel adamlar/kadınlar.

devamını okuyayım »
27.01.2013 00:46