cerebralcortex

  • 233
  • 1
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

kadınları itici yapan detaylar

kitap sayfası fotoğrafı paylaşmaları. bakın tam olarak şöyle oluyor, üsluba ek olarak içerik de dahil olmak üzere. bir örnek daha. dayanamayacağım şu örneği de vermeden.

"bakın ben nazım hikmet ve benzerlerinden okuyorum" temalı özelikle sonbahar fotoğrafları oluyor bunlar, ama yaz mevsimi olanlar da çok yaygın, ayak-bacak-kitap üçlemesi. bu klişenin temel kitapları özellikle şiir kitapları başta olmak üzere; nazım hikmet, özdemir asaf, ahmed arif, cemal süreya, turgut uyar, aziz nesin. hatta aziz nesin'in şiir değil, daha çok nesir dalındaki eserlerini paylaşıyor bu modeldeki kızımız, vallahi bakın inceleyin nerde bu modelde kız varsa hepsi aynı, dediklerimi doğrulayacaksınız.

çok tiksinç ya, harbiden itici yani. "ben çok acılar çektim ama şiir gibi kadınım, ince bir ruhum var" demeye çalışırken, "ben tam bir görgüsüz kezbanım" demiş oluyor. kendini vera sanıyor arkadaş. sırf bu yüzden kaç kişi sildim bilmiyorum. yapma demiyorum hobi olarak yine yap tamam da, fotoğraflarını çekip paylaştığında tam bir görmemiş havası oluyor ah be güzelim, kimse uyarmadı mı seni:( dünyanın en samimiyetsiz ortamı gibi geliyor gözüme o fotoğraflar. ya da bi ben mi ruhsuzum acaba, anlamıyorum ki.

gerçekten bu yazarları seven, kendi halinde okuyan insanlar da arada kaynıyor bu görmemişler yüzünden. oysa kendi halinde okuyan insan nasıl da sadedir, kendi ruhunu ilan etme ihtiyacı hissetmez. şiir zaten ruh meselesi bence, fotoğrafını paylaşmak çok çirkinleştiriyor. #şiirsokakta akımı daha da aşağı çekti şiiri benim gözümde, onların da fotoğraflarını paylaşıp duruyor bu modeldeki kızlar.

erkek yapsa da itici olur ama ben bu görgüsüzlüğün erkek versiyonunu daha görmedim, umarım görmem de. adam sakin sakin evinde okuyor seviyorsa, yaygara yapmıyor. çünkü adam için övünülecek bir durum değil yani şiir sevmek, içtenlikle "seviyor", "seviyor gibi göstermeye çalışmıyor." çikolata sevmenin övünülecek bir şey olmaması gibi. seversin ya da sevmezsin, bu kadar. işte o zaman zaten ruhuna dokunabiliyorsun.

kahrolsun bağzı bağyanlar:(

(edit)

gördüm1!!1birbir1!!11 kitap sayfasındaki şiirin fotoğrafını çekip paylaşan erkek de gördüm şuan! evvet gerçekten itici, üstelik vakti zamanında hoşlandığım bi adamdı. geçmişimden utanıcam lan.

devamını okuyayım »
04.09.2014 11:50