ceryan i tehlike i vuku

  • 158
  • 26
  • 11
  • 0
  • dün

işletme bilmezlik

merhaba sözlük.. bir kısa tatil tecrübesi yıllllaaar yılların verdiği tecrübeye eklendi bir yazayım dedim. işletme bilmezlik ülkemizde çözülmesi gereken önemli konulardan biri bence.

hizmet alıyosun.. yeri geliyo makul fiyatlar yeri geliyo fahiş ödemeler yapıyosun.

canın kardeşim açmışsın çeşmenin güzel koyuna sözde işletmeni.. alıyosun 4cm çap bi hamburgere 20 tl.. al.. alma demedim giderin çoktur masrafın vardır kabul. ama azıcık hakkını ver be canım kardeşim..

adama diyorum ki mama sandalyesi lazım. adam diyo ki abi bi tane vardı bi bakiyim yalandan bakıyo abi yok diyo. adama soruyorum nerde diyorum cevap yok mekan zaten 15 masa göz önü.

hadi diyorum bu çalışan işletmecisi kapıda dikilmiş bakıyo.. kolay gelsin diyorum delikanlı bulamadı galiba mama sandalyesi olmazsa sıkıntı olur bize vardı abi diyo oğlum diyo başka bi çalışana bi baksana sandalye var mı? bakiyim diyo bi daha ses yok

canım kardeşim aradan 5 dk geçmiş gel de ki beyefendi arıyolar ya da de ki yok ya da de ki bu akşam alıcaz.. bişi de yani yüzüne bakıyorum 5 metreden kafasını çeviriyo ve sadece dikiliyo..

3. kez söylediğimde arkadan biri bulup getiriyo tam 45 dakka sonra..

adama sipariş verebilir miyim diyorum tabi diyip adisyon çıkarıyo kıç cebinden. desem ki bir mercimek çorba bir casu marzu naapıcak acaba?? yahu dersin ki tabi beyefendi hemen menü getireyim.. ben zaten ihtiyaç duymazsam derim ki bi bira bi patates kızartması getir.

hadi bu adam genç tecrübesiz isyankar aklı bi karış havada.. o zaman sevgili tecrübeli işletmeci alıcaksın bu adamları günde 2 kere yarım saatten 1 saat karşına diceksin ki böle diyin böle yapın böle yaklaşın.. ama adam bilmiyo ki anlatsın..

neyse diyeceğim o ki acil üzerine düşülmesi gereken bir konu. belki internet yorum puanı 7 altı olan mekan kapatılır diye bi çözümü bile olabilir bunun ama can sıkıcı.. rezillik.. diyerek bitiriyorum yazımı

devamını okuyayım »