ceza

  • 323
  • 5
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

sözlükçülerin başından geçen doğaüstü olaylar

şimdi başıma gelen bir olay. çok doğaüstü değil ama beni hayrete düşürdü.

dünden beri gözlüğüm kayıp. ailecek aradık bulamadık. özellikle ben, odamda aranmadık yer bırakmadım. en son pes ettim. gözlüğün evde olduğunu kesin olarak biliyorum çünkü hiç dışarı çıkmadım bu sıralar. koyduğum yeri de net olarak hatırlıyorum fakat orada da bulamadım. aklım almadı, gözlük nasıl ve nereye gitmiş olabilir diye düşündüm gün boyunca. vel hasıl pes ettim bir kaç saat önce. önümüzdeki haftalarda bir yerden çıkar belki diye.

şimdi odamda yatağımı hazırlarken şöyle düşünmeye, plan yapmaya başladım bir anda, 'şimdi yatağa girdiğimde şöyle şöyle dua edeceğim ve rabbimden yarın sabah gözlüğümü bulmama yardım etmesini isteyeceğim'.

aynen bu şekilde aklımdan geçti fakat sonra kendi kendime dedim, sabah gözlüğü bulursam bu bir mucize olur. :) çünkü evin her yerine baktık. nereden çıkacak ki bir anda.

bu yüzden de duam kabul olmaz dedim. çünkü rabbim böyle bir dua ile böyle mucizevi bir şeyi bir anda yaratmaz falan filan diye düşündüm. (gözümde o kadar büyümüş yani bu mevzu zira her yeri aradık)

inanmayacaksınız ama ben tam bunları düşünürken gözlüğü yatağımın tam karşısındaki koltuğun kenarında gördüm. o anı anlatamam size tüyler diken diken. allah allah bu gözlük nerden geldi bir anda, nasıl görmedik, dikkatten kaçması mümkün değil.

velhasıl rabbimin bir lütfu olduğuna yordum. ben duam kabul olmaz diye düşünürken, o, 'ol' dedi ve oldu.

devamını okuyayım »