cfk

  • padawan (106)
  • 902
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

doğuda görev yapan genç bekar öğretmen kız

doğu derken?

doğu deme kardeşim, kürtlerin yaşadığı bölgeler de şuna. çünkü elazığ'da doğu ama git ömür boyu yaşa. ben de sevgilim de doğu'da görev yaptık, yapıyoruz! şu kadarını söyleyeyim ben milliyetçiydim de ırkçılığa çeyrek kaldı fakat bu kız bildiğin solcuyken nasıl bu kadar ırkçı olabiliyor şaşırıyorum. geçen takıldım hatta seni ocağa yazdıracam diye.

bir de şu var. adanalıyım ben, insanlar kürtlerin kaldığı apartmandan ev almıyorlar, mahallelerine, sokaklarına girilmiyor kardeşim. ırkçılık olsun diye söylemiyorum, bizzat başımdan sittin tane olay geçti yazmaya üşeniyorum. bak en basitinden, ev taşıyacağız bir tana kürt taşıma şirketi resmen malzeme taşımadan paramızın üstüne yatmaya kalktı, öyle tepem attı ki öldürmekle tehdit etmek zorunda kaldım. bu olay adana'da oluyor düşün.

mersin'den, adana'dan, izmir'den olanlar yazsınlar bir zahmet de okuyun.

ben kürtler tükaka deyip genellemek istemiyorum, bu yazdıklarımı orada yaşayanlar biliyorlar, hepsi doğruyalayacaktır. ulan bir apartmanda kürt bir ailenin yaşaması bina değerini düşürüyor lan! yani bunu bu gözler gördü oğlum siz neyi anlatıyorsunuz.

ya bu adam çerkes'ten, boşnak'tan arnavut'tan çekmiyor da neden bu kürtlerle sorunlu bir düşünmek lazım. vallahi billahi ırkçı değilim, vallahi billahi iyi örnek çok ama çok az gördüm. tamam cahiller, tamam bazı illerde resmen ırkçılığa maruz kalıyorsunuz, tamam adamlar devletin her imkanını gözünün önünde sömürüyor. tamam yine ırkçı olmayalım da biriniz de desin kardeşim bu adamların hiç mi suçu yok diye.

tatvan'da askerlik yaptım, ulan 5 yaşında çocuk nöbetçi subay olduğum hastanenin kapı nöbetçisi olan ere sopa fırlatıyordu. bu arada o çocuklar yani tatvanlı çocuklar hayatımda gördüğüm en pis(temizlik anlamında) çocuklardı. bakımsız, eğitimsiz, felaket...

o çocuk bunu yapar abi, o çocuk suçlu olur abi. yahu kursun kürdistanı yien bu çocuk suçlu olur abicim. bana kimse şunu anlatmasın, kürdistan kurulursa güllük gülistanlık olur! yoooooooooooook! vallahi yok!

zaten bu adamlar bir devlet kurabilecek çapta olsaydı şimdiye kadar sittin tane kurarlardı! yarın kendilerine ancak bizimkiler bir devlet kurar, o da israil'in projesine hizmet amacıyla, orada da bunlar aynı şekilde yaşarlar. yani diyarbakır'ın adı yarın amed olup, bayrağı değişince bu diyarbakır bir anda amasya kadar huzur dolu temiz bir yer olacak falan sanmayın. buna inanan varsa hakikaten bu toplumu hiç incelememiş. meselenin temelinde toplumun eğitimsizliği yatıyor. suçlama, eleştirme, zaten suçlayacak eleştirecek çok şey var; eğit! eğiteceksin abi, ya eğiteceksin ya da bölüneceksin ama unutma 50 sene sonra bunlar mersin'de de adana'da da izmir'de de aynı sorunu sana yaşatacak. adam diyecek ki 50 sene sonra istanbul'da 5 milyon kürt var hadi bölünelim... ne yapacaksın?

adam böle böle gidecek ama izmir'i bile ikiye bölse bu adamın sorunu hallolmayacak. bak bu ülkeyi kürtler'e terket, 3 gün sonra amerikan askerleri burada cirit atar. burası abd üssü olur çıkar.

devamını okuyayım »