chatinnn

  • 4561
  • 22
  • 9
  • 3
  • bugün

başak demirtaş

öncelikle şunu anlayalım ki 774 gün rapor demek 774 iş günü demek. en fazla da 160 iş günüdür öğretmenin çalışma günü bir yılda. 774/160=4.83 çalışma yılı. yani yaklaşık 5 yıl çalışmamış bu kişi. evet 5 yıl boyunca çalışmadığı halde maaşını bu devletten çatır çatır almış.

kumpas şöyle bu kişinin kardeşi süleyman akkaya. aşağıda belirttiğim hastanede eskiden çalışmış bir doktor. demek ki çarkı da kuran kendisi. ki bu olaydan sonra sağlık bakanlığı bu raporları yazan kişinin işine son verip diplomasını da elinden almalı. neyse 30 günlük yazılan bu raporlar sonra diyarbakır eğitim ve araştırma hastanesi'nin başhekimi olan nurettin ay ve genel cerrahi uzman vahhac alp'in de olduğu heyet onaylıyor. yani hepsi imzaları basıyor. ki hepsi meslekten ihraç edilmeli normalde.

burada bir not düşmek istiyorum ki hdp adlı partiye ve onun türevlerine devlet tarafından ödenen ödeneklere de karşıyım. teröristleri kendi dokunulmazlığını kullanan vekiller mi istersin. halkı sokağa döküp kendisi diclekent'te milyon liralık evlerde oturanlar mı istersin. yani bu adamların en iyisinden en kötüsüne kadar hepsi aynısının mavisi.

neyse geçelim 5 yıl boyunca işe gitmemiş kişiye. öncelikle bu kişiye rapor veren yukarıdaki isimler dahil tüm tıp doktorlarının bulunması lazım. savcılık neye yarar? bulsun. geçirdiği sağlık sorunları nelermiş onların kayıtları alınır. o günler cidden o ameliyatlar yapıldı mı? kamera kayıtlarına bakılır. şimdi gelelim bu hastalıktan belini doğrultamayan kişiye.

1 şubat 2015. sizce hasta gibi mi?

http://i.hizliresim.com/m1x0y8.png

_____________________________

7 eylül 2015. gezmelerdeyiz. sizce hasta gibi mi?

http://i.hizliresim.com/lvqamg.png

_____________________________

14 ağustos 2014. bir yaz akşamı. hava da güzelmiş cidden. sizce hasta gibi mi?

http://i.hizliresim.com/vvqjzj.png

_____________________________

27 ekim 2013. hastalanmaya mı çalışıyor acaba? yoksa sizce hasta gibi mi?

http://i.hizliresim.com/0m0qbo.png

_____________________________

29 ağustos 2013. mitingde. olabilir. acaba o gün raporlu ve hastanede yatıyor mu görünüyor?

http://i.hizliresim.com/z750wz.png

_____________________________

1 şubat 2015. ama foto yazın tatilden galiba. ee ne diyorsunuz? hasta gibi mi?

http://i.hizliresim.com/knmlk7.png

____________________________

27 ekim 2013. bir gün yine kolezyum'da tedavi oluyorum... ne dersiniz?

http://i.hizliresim.com/rz079n.png

____________________________

16 haziran 2013. kendisi diyarbakır'da imiş. kim bilir kayıtlara göre nerede? hastanede tedavi mi? konser çok güzel gelsene...

http://i.hizliresim.com/rogq11.png

____________________________

bu kişinin kocası da çıkıp ekranlarda önce hükümete top atarak hedef şaşırtmaca peşinde. sonrasında ise bu insanı savunacak kadar diplerde. soruyorum size: böyle birinin peşinden gitmekte hala kararlı mısınız? eşini bu halde bile savunmaya kalkan kim bilir terörü hangi hallerine rağmen savunmaya kalkar. veya yaptığı hangi terör suçuna evet ben yaptım der?

(bkz: allah'ın sopası yok)

edit: bu entry den sonra başak demirtaş facebook'unu kapattı. son dakika golünü attık demek ki. o zaman ironik bir şekilde gelsin; geçmiş olsun başak...

edit 2: ne yapacağını şaşıran başşşak hesabını yeniden açtı. fakat tabii ki üstteki fotoğraflardan eser yok. noooldu başşşaak? yemedi mi?

işte o fotoğrafları göremeyeceğiniz hesap: https://www.facebook.com/basak.demirtas.50

edit 3: telaştan ne yapacağını şaşıran başşşak hesabı kapattı yine. lan senin de kocanın da sana hürmet edenin de sana rapor yazanın da sana rapor yazılmasına göz yumanın da sana yazılan bu sahte raporları görmesine rağmen bir şey yapmayanın da...

bu ülkede bir sağlık bakanlığı vardı? ne oldu ona? bir milli eğitim bakanlığı vardı? ne oldu ona? bu bakanlıkların maaş verdiği müfettişleri vardı? ne oldu onlara?

bu arada bizim devletimize verdiğimiz vergiler vardı? öğretmenlerimizin maaşında da yeri olan. ne oldu onlara? yandı bitti kül oldu. pkk ya mermi olarak geri döndü falan mı yoksa? ha sevgili devletim? ne dersin?

devamını okuyayım »
21.01.2016 14:01