cheesypuff

  • 328
  • 43
  • 2
  • 0
  • 6 gün önce

izmir'in güncel sorunları

uzun süredir ilk defa doya doya vakit geçirip geri dönmüşken söyleyeyim; şehrin içine sıçılmış ve sıçılıyor çocuklar. nasıl izin verdiniz bunun olmasına? insan bi' arar, haber verir "ben yapamıyorum, cheesypuff sen gel" diye.

üçkuyular'a avm yapılacak diye kapatılan otobüse binme fikrini güzel yapabilecek tek şeydi benim için. deniz ve şehirle bir anda karşılaşmak güzel olurdu. kulakta müzik falan.

tramvay otobüs kadar yüksek olmadığından ve o dönüşü çok yavaş aldığından bunu bir daha yaşayamayacağım. bir hayli kızgınım.

bayraklı'ya (galiba?) dikilen çirkin kulecikler de hiç içime sinmedi. dağlarında gece kondular açmasıyla bilinen memleketim öyle kalsın istemiyorum tabi ama hilton'dan yüksek binaya cidden ne gerek var? yatay kentleşelim mümkünse.

ayrıca o tramvay hattı, tramvaya binmeyen herkes için hayatı cehenneme çevirmiş. konak-alsancak arasında, motor kullanmıyorsanız, trafikte güzel bir yarım saat geçiriyorsunuz.

şehrin dört bir yanında değişen trafik akışı - artık sadece otobüs hatlarının değişmesinden bahsedemeyiz, baya nereden nereye nasıl gidiliyor hiç anlamadım. hiçbir şey hatırladığım gibi değildi. üstelik yeni çizilen güzargahların mantıklı olduğunu söylemek de mümkün değil - bir de yoğunluk eklenince bir yerden bir yere gitme fikrini insana düşündürtüyor.

yerel seçimlerden önce chp'yle nasıl konuşursunuz bilmiyorum ama aziz'i istemediğinizi güzel anlatın bence. yoksa temelli döndüğümde kent aktivistliğine başlayacağım.

devamını okuyayım »
09.05.2018 02:26