chidori kaname

  • azimli
  • kofti anarşist (187)
  • 1076
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

uzak mesafe ilişkisi

bir kere alıştıktan bu şekilde ilişki sürdürmeye yakınınızdaki insanlarla ilişki sürdürme konusunda mutlaka sıkıntı yaşarsınız.

birincisi uzak mesafe ilişkisi acayip tutkulu bir ilişkidir ki kim ne derse desin bu tutkuyu yakınınızdaki bir partnerle asla yakalayamazsınız. istediğinde, ihtiyacın olduğunda, özlediğinde ulaşamamak ve mutlaka beklemek zorunda olmak, beklemenin yarattığı heyecan acayip bir tutku yaratır ilişkide. ben 2 sene geçmesine rağmen hala uçakta heyecandan uyuyamadığımı, içimin içime sığmadığını bilirim. ilk sarılma ve öpüşme esnasında resmen etrafınızda şimşekler çaktığına tanık olabilir insanlar.. öyle birşey işte.. düşünün yani olabilir mi ki arayıp 'aşşkııımmm çok özledim akşam gelsene' deki görüşme ile?

ikincisi mesafeler varken her iki birey de hayatına devam eder. kendi ayakları üzerinde durdukları için kuvvetlidirler ve ezik ezik davranışlar sergilemezler, birbirlerine 'muhtaç' olmazlar, 'muhtaçlık' hissi yaratmazlar. birbirlerinin sosyal hayatlarını baltalamadıkları için her iki tarafın da arkadaşları, ortamları, birbirleri olmadan da keyifli vakit geçirdikleri zamanları vardır. sürekli mıç mıç mıç beraber gezen, birbirlerini sosyal ortamlarından koparan, sürekli ikiz yumurta gibi gezen eziklerden olmazlar..

üçüncüsü birlikte geçirdikleri zaman sınırlı olduğu için beraber geçirdikleri zamanın değerini bilirler ve kaliteli zaman geçirirler. beraberken tv karşısında patlamış mısır yemezler mesela.. her anları anılara işleyecek kadar özel anılarla doludur. aynı evde yaşayıp da geri dönüp bakıldığında tek güzel anı hatırlanmayan ilişkilerin yanında, sınırlı zamanda binlerce özel anı yaratırlar.

bu tarz ilişkilerde eğer sevgi büyükse, tutku varsa, güven oturduysa çok enteresan bir bağ oluşur arada. istesen de koparamadığın, artık senin bir parçan olan bir bağ oluşur. ayrılıklar olur elbette her ilişki gibi doğru gitmeyen noktada bu ilişkiler de biter ama diğerleri gibi silinip gitmez. özlem desen diyemezsin, unutamama da değildir bu his.. sanki çok sevdiğin birinin ölümü gibidir. zirvede bırakmıştır. hep en güzel haliyledir akılda ama yoktur ve hiç olmayacaktır, ölmüştür adeta..

devamını okuyayım »