chidori kaname

  • anarşist (229)
  • 833
  • 27
  • 5
  • 1
  • bugün

düğünleri sevmeme nedenleri

düğünlerden oldum olası hazzetmemişimdir. evet güzel ve özel bir anı kutlamak çok hoş fakat bunu yapmanın daha sade yolları da var..

düğün hazırlıklarının zaten tamamen zaman, enerji ve para israfı olması bir yana, bir de bu süreçte ortaya çıkan anlaşamamazlıklar ve gerginlikler çok yıpratıcı bir hal alabiliyor..düğün hazırlıkları esnasında yaşanan gerginliklerden dolayı evlenmekten vazgeçen insanlar biliyorum.

öte taraftan bir davetli olarak ise gerçekten nefret ediyorum düğünlere gitmekten!! nefret!!! özellikle yakın arkadaşlarımın ve akrabalarımın evlilikleri benim için hep bir stres kaynağı olmuştur.

en başta bu iş kına ile başlar ki bu kısım en hoşlanmadığım kısımdır. %90 kınalardan çeşitli bahanelerle kaçarım. ne hikmetse hep bir iş seyahatim çıkar... benim için fazla travmatik bir ortam. hele ki son dönem popüler hale gelen gereksiz sultan kıyafetleri filan.. offf offfff...

sonra bekarlığa veda. ya ben bunu anlamıyorum.. hadi erkekler bekarlığa veda yapıp dağıtıyor da kadınlar ne diye yapıyor ki? gidip saçma sapan bi yerde kafamıza taktığımız abuk sabuk süslerle dans ediyoruz. neden?? niye yaaa??? bekarlığa veda etmek bu mudur? gerçekten ağlamak istiyorum..

düğüne sıra geldiğinde ise gelin kızımız mutlaka yakın arkadaşlarını her saniye yanında istediği için en büyük eziyettir.. ya cicim git bi fön çektir, bi de makyaj yaptır tamam, bu tantana ne? aylar önceden makyajcı bulunur, prova yapılır(makyajın ne provası oluyorsa..), aynı şekilde kuaförden özel randevu alınır (ki seni gelin başı ayağına bir güzel düdüklesin), sonra koştur koştur fotoğraf çekimine gidilir, arada kızımız acıkır gelinliğe dökmeden yemek yemesi sağlanır, yok makyajı bozulmuş mu diye kontrol edilir.. hooofff valla yazarken içim sıkıldı..

sonuçta zaten düğün saati gelene kadar sen pert olursun.. üstüne bir de iğrenç düğün müziklerinde pistten asla inmeden son davetli ayrılana kadar dans etmen beklenir. es kaza biraz oturayım dersin ki o an gelinin delici bakışları ile karşılaşıp koşarak geri piste dönersin..

ya gerçekten bana göre değil bu işler.. can ciğer arkadaşlarım için çok yaptım, yine yaparım ama ne kadar gereksiz, ne kadar anlamsız...

devamını okuyayım »
28.05.2017 00:13