cicekler bocukler

  • 1557
  • 19
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

ufak tefek cinayetler

açılın ben de birkaç şey yazacağım:

1-geçen haftaki ilk bölümü sonrası herkes oya'nın giyinişinin hiç ona yakışmadığını yazmıştı. ikinci bölüm sonrası ise tam tersi herkes beğendiğini yazmış. ki ilk bölümde beğenmeme rağmen neden bu kadar eleştirilmiş ya diyerek odağımı onun sahnelerinde hep kıyafetlerine kaydırdım. yine beğendim. dizi sonunda da sponsorlara yer verilirken gökçe bahadır ve bade işçil'in kıyafetleri diye ayrı bir liste göstermeleri, bu iki karakterin giyimine ne kadar özen gösterdiğini de belli ediyor. ki pelin karakteri de çok hoş görünüyor hep.

2-komiserle konuşanlar kim diyenler olmuş, anladığım kadarıyla yazayım:

sesi uyuz, anlatımı itici, bakışları anlamsız, haset dolu teyze (ki bence cidden bu teyze en rahatsız eden şey bu dizide beni) : kızların lisedeki hocalarından biri. ancak hayatlarına hala dahil olmalı ki bu bilgileri biliyor, ediniyor olsun. zira sadece lise döneminden bahsetmiyor verdiği detaylarda.

kıvırcık saçlı küpeli değişik : bu arkadaş da lisede merve ve oya'nın da dahil olduğu müzik grubundaki elemanlardan biri.

geveze genç kadın: bu da bizim dörtlüye de giden manikürcü. sitedeki tüm dedikoduları almak bir yana dörtlünün hayatının birçok kesitine de şahit olabilir. ayrıca evlerde çalışan yardımcılar, manikürcüler, kuaförler vb.nin deli gibi dedikodu yapıp bilgiyi kulaktan kulağa aktararak parçaların tamamlanması ve o kişilerin hayatlarının çoğu detayının bilinmesi mantıklı.

şimdi gelelim bu sorgudakiler bu kadar şeyi nasıl biliyor sorusuna: manikürcü kısmını yazdım zaten, diğerlerinin de bir şekilde hikayeye dahil olacağına ve bütün bu bilgileri nasıl edindiklerini anlayacağımıza inanıyorum ben. örneğin ismini bilmediğimiz müzisyen eleman bunlar ile görüşmeye başlayacak ve daha sonra birisi dertleşirken bilgi verecek detaylı detaylı anlatacak ya da zaman zaman her biri bir şeyler söyleyecek bu elemana falan. bence bu kısma takılmak çok mantıklı değil.

ayrıca örneğin o teyze "oya ile serhan tanışmış" diyorsa tanışmalarının detayını biz görüyoruz yani, teyze o şöyle demiş bu böyle demiş şu kadar sn bakışmışlar demiyor.* şu konuyu abartmayın cidden.*

3-edip oya'ya aşık çıkarsa cidden çok rahatsız edici olacak. umarım o yöne kaymaz, izlerken o sahneleri görmezden gelmeye falan çalıştım, itici.

4-oya'nın en başından beri intikam planında olduğunu düşünmüştüm ben de ilk bölümde ancak değil gibi davranıyor. bir yandan hala saflıklar yapıyor bu da hep bi gizem olmasını sağlıyor bu konuda. bu yönünü sevdim. ya da biz bi gizem olmasını bekliyoruz, aslında oya hala saf salak dolaşıyor altında biz anlam arıyoruz ahadafas. ama eğer ki bu gizemi bilinçli yaratıyorlarsa oya karakterine belli belirsiz fettanlık ve "burda neden böyle yaptı yahu?" dedirtecek tavırlar eklemeleri gerek. bu haliyle dümdüz saf.

5-pilates hocasının çirkin olduğunu söylemiş birçok kişi. ve bir kişi de ne güzel kadın yazmamış. aksine gayet çekici bir kadın, başarılı da oynuyor. ayrıca arzu karakterine patates demesi de gayet normal zira arzu çooook güzel bi kadın dahi olsa basenli, elde etmek istediği adamın karısı ve dizide paspal görünümlü. neticede bu tepkisi de normal, senaryoya bok atmaya gerek yok.

şimdi iflah olmaz dizi savunucusu gibi göründüm biliyorum ama cidden uzun zamandır türk dizisi izlemediğim için bu dizinin iyi gitme ihtimali ve şu anki potansiyeli beni heveslendiriyor. beklentim de emmy ödülü alacak kıvamda bir dizi olması değil zaten. aklımıza hakaret etmesin, saçmalıkları abartmasın, buram buram klişe kokmasın, gizem-iyi oyunculuk ve vizyon-kalite-styling içersin.

son olarak: cidden serhan'ın iş muhabbetleri de çok eğreti. ve el mikseri olayında takılacak bir şey olduğunu sanmıyorum. asıl zenginleri siz gözünüzde büyütüyorsunuz. aşk-ı memnu'yu çok izlemenin etkisi bunlar. ooo inanılmaz zengin neden yürüyor ki neden sadece portakal suyunu içerek gezmiyor ki düşüncesi neden var anlamadım laksdmsf

hem aşırı zengin değiller, zaten bu yüzden samimi geldiğini yazmıştım geçen haftaki köşemde** hem de cidden hayat öyle hayal ettiğiniz gibi akmıyor gençler ya. zenginim o zaman her şeyin en kalitelisini almalıyım, her şeyde en iyi ben olmalıyım, en yeni teknolojiyi takip etmeliyim falan. almamış olm işte niye zorluyosunuz ayyyy *

neyse üçüncü bölümünü merakla beklediğim, jeneriğinin çakma olmasına üzüldüğüm, oyuncularını çok beğendiğim dizi.*

devamını okuyayım »
01.11.2017 12:26