cicosh

  • prezentabl (597)
  • 857
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

evdeki hayvanı beslerken öldürmek

genellikle fazla yem vererek akvaryumdaki balıkları çatlatmak şeklinde görülse de, benim hikayem biraz daha farklı. kendisini soğuktan donmuş ellerimle lojmanımın kapısını açmaya çalışırken bulmuştum. dışarıda nerden baksan bir metre kar vardı. ama bizim uğur nasıl olmuşsa o soğukta canlı kalmayı başarabilmişti. bilmiyorum belki de uğurböcekleri soğuğa dayanıklıdır. zaten hakkında bilgim olsa daha uzun yaşayabilirdi hayvancağız. doğru duydunuz kendisi bir uğurböceğiydi. adı da buradan geliyor zaten.

önce halımın üstüne bırakıp bir süre ne yapacak diye izledim onu. neşeyle sağa sola koşturdu (bana neşeliymiş gibi geldi, olamaz mı?). sonra evden çıkmam gerektiğinde kendisini tekrar bulmakta zorlanmayayım diye boş bir saç jölesi kutusu bulup, uğuru içine koydum. merak etmeyin boğulup ölmesin diye kapağına topluiğneyle birkaç delik açtım (o kadar düşüncesiz değilim canım).

akşam eve döndüğümde, uğuru jöle kutusunun tabanından tavanına doğru koşturup sonunda en tepeye ulaştığında sırtüstü yere düşerken buldum.bunu çok sevmiş olmalıydı ki tekrar doğrulup, aynı hızla tırmanıp, yine düşüyordu. biraz da halının üzerinde takılsın diye onu kutudan çıkardım. o an aklıma ona yiyecek birşeyler vermem gerektiği geldi. peki ne yerdi ki bunlar? yeşil yapraklı birşeyler olabilirdi ama evde kış ortası olduğu için yeşillik namına bir şey yoktu, saksı çiçekleriyle de pek aram olmadığı için uğurun ciddi bir beslenme problemiyle karşıkarşıya olduğu aşikardı. sonunda ona şeker vermeyi akıl ettim. jöle kutusunun içine bir tutam toz şeker attım, ve uğuru yuvasına bırakıp ne yapacağını izlemeye başladım. her bir şeker kristalini ağzına alıp alıp bırakıyordu. sanırım başarmıştım. ne olduysa ertesi gün oldu zaten. evden çıkmadan önce uğurumun acıkmak yanında bir de susayabileceğini düşünerek kutunun dibine bir damla su döktüm.*akşam döndüğümde, uğuru suyla ıslanarak tutkal özelliği kazanan şeker yığınının içinde sırt üstü vaziyette ölmüş olarak buldum. sanırım yine tavana tırmanma oyunu oynuyordu. zavallı uğurum bu kez dönmeyi başaramamıştı.

devamını okuyayım »