cikarkenkaptirilantoplar

  • kofti anarşist (155)
  • 620
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

türkiye'den siktir olup gitmek

yahu sanki türklerin tarihi boyunca herhangi bir olumlu imajı varmış gibi şuraya gelip boş yapmayın allahsen. mantığa gel bakış açısına gel.
o kadar süre kaldım fransa'da, bir kere bile türk olduğum için saçma bi durumla karşılaşmadım. sadece bir kere dayak yedim onu da piç araplar attı işin garibi. *
nitekim her kültürü kendinizin ki gibi bok sanmayın. kimse orada size "aa bu türk hadi dışlayalım inceden" diye yaklaşmayacak(tabii arada çıkar ama zaten bu normal olan, olay türk vs vs olmak değil, ırkçılık denen şeyin olması dünyada). yani bu birazcık da nasıl iletişim kurduğunuzla alakalı. insanlar sizi olduğunuz halinizle yargılayacak, kimse türk olduğunuzu öğrenip size bakış açısını değiştirmeyecek.(tabii belli bi kültür seviyesinde olduğunuzu, birey olabildiğinizi ve bu tip insanlarla dialog halinde olduğunuzu düşünerek söylüyorum bunu) yoksa zaten nereye giderseniz etrafınız çöp olur, uğraştığınıza değmez.
her neyse sırf şu mallara cevap vermek için ışığınızı yakmış olmayayım. bari bi faydamız dokunsun.
şöyle ki macaristan ve avrupanın saygın üniversitelerinden biri central european university, master ve doktora programları için burs veriyor. ilgilenen arkadaşlar şuradan açılan master programlarıyla ilgili bilgiye ulaşabilir. ayrıca not ortalamam kötü, hem türküm bana ayrımcılık yaparlar diye düşünmeyin, şansınızı deneyin. güzel bi niyet mektubu ve bunu destekleyen referanslar ummadığınız kapıları açabilir. toefl ve ya ielts belgesi de alırsanız tamamdır.
bence avrupa'ya yerleşmenin en "kolay" yolu yüksek lisans eğitimleri. önceki sayfalarda hangi ülkenin master sonrası ne kadar oturma ve çalışma izni verdiğiyle ilgili bilgiler de mevcut. umarım faydası dokunur, sorusu olan arkadaşların mesajlarını bekliyorum.

devamını okuyayım »