cilaniyetinebira

  • 49
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

2016 turizm krizi

bugün gelen bir sms ile daha da beter olun serefsizler diye katkı verdiğim durum.

2011 yılında yani bundan tam 5 sene önce agustos ayı sonuna doğru ailemle tatile çıkma kararı aldık. rezervasyon yapmadan ve spontane bir şekilde yuregimizin bizi goturecegi yere gidelim diye bölgede belirlemeden yola çıkıp kendimizi alanya'da bulduk. 4 kişiyiz 2 si çocuk ve yaşları 9 ve 11.

alanya'ya gittik ama ortalık turist kaynıyor adam gibi bir yer yok kalinacak. 3 yıldızlı otellerden başladım sormaya 5 yıldızlı otellere kadar, bazıları hatta boş oda olup olmadığı sorusuna yanıt bile vermeden ilgisizce davrandilar . arabada yatma ihtimalini artık düşünürken birden bir tur otobüsü gördüm. otelden ayrılan misafirlerin çıkışı olmuş. hemen koşarak resepsiyona gidip boş oda olup olmadığını sordum. adam uzun uzun baktı ve yok dedi. ama az önce tur otobüsü ayrıldı yeniden bir bakın ne olur diye usteledim ve 20 torkish lirayida elimden düşmüş gibi bankonun arkasına bıraktım. izafiyet teorisini çözer gibi elini kafasina götürüp uzunca bakindi ve hımmm bir oda boş tamam olur dedi. 4 kişiyiz ikisi çocuk dedim, ilave yatak atarız dedi. ama herşey dahil kişi 150 tl dedi ve lutfen peşin alayım dedi. iki çocuk dedim ben gene yok dedi çocuk indirimi yok,kabul edersen böyle dedi. mecbur tamam dedim. zira ailecek heves ettik geldik kalacağınız 4 gün bari paraya kiyalım dedik ve peşin para günlük 600 tl ödeyerek bir odada 4 kişi kaldık.

dün o otelden sms geldi. girişte form doldururken galiba yazmışım tlf numarasını. mesaj aynen şöyle;

"sayın cilaniyetinebira siz değerli müşterimize yaz sezonu boyunca istediğiniz herhangi bir zamanda özel paket programı sunuyoruz. haziran-ekim tarihleri arasında yapacağınız konaklama için kişi başı herşey dahil 90 tl fiyat sizin içindir.ayrıca 0-6 yaş ücretsiz 6-12 yaş çocuklarınız ise % 50 indirimli olarak kampanyamizdan yararlanabilirler
"

beni 5 yıl önce nasıl sikmisler ulan bari bunu söylemeyin. millet bu başlığa girerken itfaiye hortum der ama ben hatta vidanjor, araroz hortumunuda katiyorum işin içine.

sözün özü; beter olun.

devamını okuyayım »
13.05.2016 23:31