cimcikci

  • 164
  • 39
  • 10
  • 7
  • bugün

9 bin tl maaşla moto kurye aranıyor

bu başlığa aldanıp gül gibi ofis işini bırakıp hemen motokurye olarak işe başladım. 1,5 aydır çalışıyorum ilk defa net maaş aldım. günde 1-2 saat fazla mesai ve bahşişlerle falan üç aşağı beş yukarı dediği rakam doğru.

yalnız, trafikte dönerken sinyal vermediği için vicdanı sızlayan ben, tam bir magandaya dönüştüm.*

neyse efenim egzoz dumanlarından kaynaklanan kirin pasın vücudunuza sıvanması ve tırnaklarınızın arasına dahi yerleşmesi de baya can sıkıcı. bu arada kutuda yemek taşındığından haberdar olan sokak köpekleri tarafından korkutulup düşürülmeye ve kutudaki yemeği onlara kaptırmamaya da ayrı bir gayret göstermek gerekiyor.

asansörü olmayan minibüs yolu ve bağdat caddesi civarındaki köhne ve koridorları bok kokan binaların 5. ve 6. katlarına tırmanırken yaşadığınız amatör dağcı hissi paha biçilmez. çıkarken sırf lokasyonuyla hava atmak için bu varoş binalara tonla kira verecek parayı ve aptallığı size bahşetmediği için sırasıyla budasından allah’ına kadar tüm tanrılara da şükrediyorsunuz.

çektiğiniz tepki, yediğiniz küfürler, taksi ve dolmuşların yaşattığı stres, halkın size sizinse herkese önyargılı bakmanız.

velhasıl efenim çilenin ve maceranın içiçe olduğu bu mesleği yapmak çok zor lakin mühendis adama 2750 lira maaş verilen bu ülkede scooterin üzerinden inip o ofise bir daha döneni siksinler.!

devamını okuyayım »