clara

  • bal küpü (620)
  • 556
  • 2
  • 0
  • 0
  • 4 hafta önce

alışveriş merkezinde bunalıma girmek

ankara'lıların belli ki tek eğlencesi olan "büyük avm'lerde alışveriş yapma" eyleminin hafta sonu gerçekleştirilmesi sonucunda ortaya çıkan varoluşsal sorgulayış ve bunalımdır.

küçük çocuklar bütün günlerini basık ve havasız avm'lerin alt katında, berbat müzikler eşliğinde eğlenerek geçirirken, yetişkinler de üst katlarda kıtlıktan çıkmışçasına alışveriş yapmaktadır ve havasız ortama (tüy dikmek amaçlı) bir kfc kokusu hakimdir. kadınlar indirimdeki ürünleri birbirilerinin elinden kapmak için yarışırken "kabalık" kavramına yepyeni bir boyut kazandırmaktadırlar. (ki bu insanların nezaket göstermesi, yapılan kaba saba hareketlerini "afedersiniz"lerle hafifletmeye çalışılmaları şöyle dursun, karşılarındaki insanı tamamen yok sayarak olaya kökten bir çözüm getirmeleri dahiyanedir..)

otoparklarda ise başmbaşka bir kaos yaşanmakta, yer-yön kavramlarıyla uğraşılmamakta ve tamamen doğaçlama bir "çıkışa en çabuk ulaşma" oyunu oynanmaktadır adeta.

sevgili kaba saba avm insanları, evet devir nezaket, emek vs devri değil, paranın konuşuğu bir devirdir ama siz dışınızdaki kılıfla ne kadar uğraşırsanız uğraşın, ne kadar çok para dökerseniz dökün asla "pahalı" görünemeyeceksiniz çünkü belli ki yatırım yaptığınız yer sadece kılıfınız..

bu gördükleriniz ve düşündüklerinizin arasında, kendinizi sorgulamanız ve kendinizle çelişmeniz sonucu ortaya çıkan bunalımdır işte bu. zira sizin orada ne işiniz vardır? değil mi ya....

devamını okuyayım »
24.10.2010 23:12