cmzrfdl

  • 1791
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 yıl önce

arda turan

az önce kendisiyle 1 saati aşan bir muhabbet yaptık. ne kadar da itici değil mi ünlü biriyle yaptığı bir muhabbeti sözlük çatısı altında afişe edip, bundan bahsetmek. ama bu biraz farklı bir olay sanırım. hayatımın en şanslı anlarından birine tekabul eden bu olay galatasaray kulubünün düzenlediği cola turka ayın golü yarışmasının meyvesiydi ve ben bu meyveyi doya doya yedim. arda turan'la hayatım boyunca bir daha böylesine bir muhabbet de gerçekleştiremeyeceğime göre bu anıyı sizlerle paylaşmak çok da garip olmasa gerek.

esasında benim oy verdiğim ve bana bu şerefi kazandıran kişi milan baros'tu. bir diğer talihli de * * arda'nın trabzonspor'a attığı gole oy vermiş ve bu muhteşem 2'si 1 arada organizasyonu doğmuştu.

arda'yla konuşanlar, onu tanıyanlar hep "arda inanılmaz kafa ya. süper muhabbeti vardır. çok esprilidir. vs" derdi; fakat bunu söyleyenler genellikle kızlar olduğundan pek umursamaz, erkeklerden duysam da, "o kadar para ve şöhret bende olsa ben de bulutlar üzerinde yaşıyor gibi davranıp, espri yapardım." diye düşünürdüm. bugün gördüm ki, arda'nın yaptığı espriler futbol camiasının espri anlayışın bayağı ötesinde. mesela çok sevdiğini söylediği hakan şükür abisinden fersah fersah ötede. gerçi hakan birçok özelliğinde olduğu gibi espri yeteneği konusunda da kimsenin ulaşamayacağı yerlerdeydi ya neyse.

buyrun size kendi ağzından aktardığı güzel bir hikayeyi anlatayım: isviçre maçında son dakikalarda golü atmışım. maçın adamı da seçilmişim. ortalık yıkılıyor. biz soyunma odasındayız. bir taraftan fatih terim bana aslanım diyor, bir tarafta başbakan var nereye gideceğimi ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. ama bir adam var koluma yapışmış "gel gel" diyor. adama "gelmiyeceğim" dedim. ama adam ısrarla koluma yapışmış "gel gel" diyor. "ya bırak gelmiycem. bela mısın? git." dedim. ama adam kartını gösterdi "doping kontrol" herkes çılgınlar gibi eğleniyor. ben napıyorum? doping testi.

bir gün önce hürriyet'in düzenlediği organizasyonda türkiye'nin efsane 11'ine sol kanattan girmeyi başaran bu oyuncu, şu an türkiye'nin en çok gelecek vaad eden ve geleceği konusunda en fazla spekülasyon yapılan topçusu olsa da, bayrampaşalı arda olduğunu ve futbolcu olmadan önce nasıl biri olduğunu da unutmamış. küçüklüğüne dair anlatacağı onlarca hikaye vardır belki. bunları anlatırken de hala gözleri ışıldıyor. bir kare şurada mesela:

http://kalearkasi.blogspot.com/…n-galatasarayl.html

beni gördüğü anda, "abi sende cefakar galatasaray taraftarı tipi var." diyerek doğru bir tahminde bulundu. bursa deplasmanına gidip stada giremediğimi, inönü deplasmanında stada, namüsait yerlerde meşale soktuğumuzu vs. anlatamasak da deplasman seyircisi olduğumu söyledim. ama yaptığı tüm tahminler bu kadar iyi değildi. 11 yaşındaki kardeşimi çocuğum sandı mesela :) olsun absürdlük onda değil bizim ebeveynlerde sanırım. arda'ya dair son bilgiler ise şunlar: çok pis okey oynuyor sanırsam. avrupada desteklediği takım ise juve.

son olarak avrupa şampiyonası'nın hemen ardından bir çek, bir türk futbolcuyla yemek yemek de ayrı bir keyifti. milan baros bu tip takılmalardan sanırım yeterince nasiplenmiş olsa da, halen "nihat" lafını duyunca gülümseyebiliyor. ya da adam sürekli gülümseyen biri olduğundan sorun yokmuş gibi algılanıyor.

buradan arda turan'a son kez selam ederim.

devamını okuyayım »
17.12.2008 16:21