coca cola reklamindaki penguenin kuzeni

  • 152
  • 1
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

2018 ekonomik krizi

ekonomik kriz var ama kime var? asıl soru bu.
fakir, fakir olduğu için zaten ekmek, makarna pazardan az uz aldığı sebzeyle karnını doyurduğu için onları fazla sallamadı ve onlara göre kriz yok. hükümet fakir krizi anlamasın diye ekmeğe, pazara, ve bazı market ürünlerine yapılan zammı durdurmaya yada en aza indirgemeye çalışıyor.

zengin zaten zengin hala zengin o iflaslar falan hep yalan dolan, atı alan üsküdar'ı çoktan geçti, parayı yurtdışına kaçıran kaçırdı, doları balya balya istifleyen istifledi v.s

hükümetin yandaşları zaten voliyi vurdu, doları istifledi, alacağını aldı satacağını sattı
( bunu yakınımda bir çok örneğini gördüm, daha bir kaç yıl öncesinde zar zor geçiriyorlardı şimdi evler, arabalar, iş yerleri, evlerinde hizmetlileri, özel öğretmenleri v.s)
(bkz: halk bank hatalı döviz satımı)

zengin olamayan yandaşta, kadro alımı sınavı, eğitim başı programı, akraba kontenjanı v.s ile işe alınıp ağızlarına bir parmak bal çalındı ve onlarda bir şekilde gemisini yürütmeye devam etti.

yani bu üçlüye göre kriz yok, varsa da yok.

kriz kime vurdu orta direğe, orta direk sallandı, krizi dibine kadar hissetti. ve ses verdi ama sesini duyuramadı herzamanki gibi.

ben ne ekonomistim ne de bu işlere okadar vakıfım, sadece gördüğümü, yaşadığımı değerlendiririm.
bu daha başlangıç, daha dibi görmedik,bazıları her dönem kriz olur bu ülkede diyor ya evet olur, oldu ama bu kriz hiç bir krize benzemiyor, benzemeyecek. bi venezuela olurmuyuz bilemem yada temennim olmamız yönünde.
bazılarıda bu kriz akılları başa getirir diyor ya; yok arkadaş getirmez, bu millet adam olmaz.

devamını okuyayım »
13.10.2018 17:16