cofcof

  • 1744
  • 0
  • 0
  • 0
  • 5 yıl önce

hayrünnisa gül

giydiği ayakkabının markasından, fiyatından ziyade modelinin konuşulması gereken kişidir.. akp dostları ayakkabının fiyatının düşük çıkmasına çok sevinmişler gördüğüm kadarıyla. ama mesele fiyatı değil! sonuçta yüksek topuklu ve kırmızı tabanlı bir ayakkabıdan bahsediyoruz.. yani gayet dikkat çekici bir ayakkabıdan.. bir insan neden böyle bir ayakkabı giyer? herkesin bakacağını bile bile, konuşacağını bile bile.. çünkü kadınlar bakılmak isterler, beğenilmek isterler.. buraya kadar sorun yok..

peki bir kadın neden türban takar? erkeklerin dikkatini çekmemek için.. erkeklerin bakışlarından rahatsız olduğu için.. namuslu görünmek için..

o zaman esas soruya geliyoruz.. türbanlı bir kadın neden herkesin bakacağını ve dikkatini çekeceğini bildiği halde yüksek topuklu ve kırmızı tabanlı bir ayakkabı giyer? cevap çok basit.. çünkü kafanın üstünde bulunan türban isimli giysinin inandığınızı iddia ettiğiniz din ile uzaktan yakından ilgisi yoktur.. türban yalnızca bir simgedir.. belli bir gruba yaranma, belli bir grubun içinde yer alma çabasıdır.. o kadar.. dinle, islamla alakası yoktur..

kafasında türban, ayağında uzun topuklu ve kırmızı tabanlı ayakkabı bulunan bir insanın ne gibi çelişkiler yaşadığını düşünmek bile istemiyorum.. görüntü o kadar net ki! genç yaşta ailesi veya kocası tarafından türbana zorlanmış bir insanın kendi hür iradesiyle karar verebildiği zaman nasıl da değişebileceği, gerçekte ne olmak istediği o kadar net anlaşılıyor ki!!

ayakkabının fiyatının düşük olduğunu söyleyip de akp seçim kazanmış gibi sevinenlerin esas meseleyi gizleme çabalarını gülerek izliyorum..

devamını okuyayım »
07.12.2007 12:14