cokmedinamigi

  • 1638
  • 19
  • 6
  • 0
  • 5 gün önce

kızların bir kez evleniyorum şımarıklığı

sevgilimin bir arkadaşı vardı. otuzlarının ortasında. vajinası otobana dönmüş durumda. evli, bekar, yaşlı, genç, zengin, fakir demeden önüne gelenle dünyanın en tutkulu aşkını yaşayıp sonra da ayrılıveriyor falan. kendi tercihi ayrı konu ama insanların motor tabir edeceği türden. ve ciddi bir ilişki yaşayıp evlenmek istiyor bu hanım ablamız. iyi ne güzel.

neyse uygun, zengince bir sevgiliyle bu haltı yemeye karar verir ve adamı bu yola "yönlendirir". adam da duruma yanaşınca bunda film kopar. yıllardır evlilik adına kafasında kurduğu ne fantezi varsa uygulamaya kalkar. efendim işte ev şuradan olacak, eşyalar buradan olacak, gelinlik şöyle, takılacak altının miktarı bu kadar... ben hiç ummasam da durum nişan aşamasına gelmiştir.

sağ olsun adetlere uygun olarak nişanı evinde küçük aile arası bir şey şeklinde organize ediverir (düğünde talep ettiğin şatafata uygun bir nişan yapsana lan yiyorsa??). neyse nişan akşamı gelir çatar, kızın evinde damadın ailesi, kızın çekirdek ailesi ve yine kızın yakın arkadaşları evde toplanır. kız istediği her şeyin olmasının verdiği şımarıklıkla o gece coşar. içer, sıçar, dans eder, dağıtır. yalnız dikkate almadığı bir şey vardır. damadın babası deneyimli bir zamparadır, yaşı ve deneyimleri itibariyle bu tür kızları 100 km. den tespit eder. o gece olan biteni sakince izler, kimseye bir şey demez.

ertesi gün müstakbel nişanlısı kızı arar ve bu işin olmayacağını, istemediğini söyler. kızdaki yıkım büyüktür. olanca dırmatikliğiyle insanlara nişanlısını en son nişan gecesi gördüğünü anlatır falan. olan bitene kendisi de sevgilim de anlam verememektedir. detaylar, ayrıntılar bana anlatıldıkça netleşir. babası hakkındaki detaylar (zampara, mafyoz, iğrenç bir tip ve de zengin) ve davranışları bana aktarıldıkça sebebini söylerim sevgilime: adam o gece oğlunu kenara çekip on numara motor bir karıyla evlenmekte olduğunu ve dolayısıyla gelin adayını kesinlikle onaylamadığını söylemiştir yüksek ihtimalle. ve bir erkek, ki damat gibi kişiliği çok oturmamış bir tipse, babasının böyle bir lafı veya tavrından sonra asla girdiği yola devam edemez.

sonrasında sevgilimle durum üzerine konuşurken sormuştum "neden bu kadar çok şey istedi ki damat ailesinden, çok abarttı, tadını kaçırdı, hem koca götüyle neye güveniyordu" diye? o da kızımızın aynı durum hakkındaki düşüncesini söyledi "ben bir evin bir kızıyım, bir kere gelin oluyorum". e ama önüne gelenin altına yatarken o "gelin olma" kavramı bu kadar kutsal değildi gözünde???

bakın ben asla demiyorum ki eline erkek eli değmemiş kızlar damada ve ailesine her türlü kaprisi yapmayı hak eder. damatla beraber her şeye beraber karar verirler amenna, ama yok ben şunu isterim bunu isterim demek, düpedüz kendini satmaktır, ötesi yoktur. ama bu motorgül ablamız bile kendini bu kadar ağırdan "satmaya" kalktıysa, bu satma mevzusu kültürel genlerimize işlemiştir.

yapmayın, etmeyin kızlarımız, çıkın artık şu psikolojiden, siz sahip olunan bir kıymet değilsiniz. insansınız, evleneceğiniz adam da insan. düğün falan filan tamam henüz aşılamayan adetler, ama satmayın kendinizi kardeşim. evlenirken satıyorsunuz, boşanırken satıyorsunuz. insan paha biçilemez bir değerdir. siz kendinize paha biçtiğiniz anda bitmişsinizdir.

devamını okuyayım »