collega

  • 458
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

turk.net

özet olarak turk telekom elemanlarının saha dolabında yanlış hattı bağlamaları nedeniyle 12 gün gecikmeli olarak internet hizmeti almayı başarabildiğim firma. bu süre içerisinde 20'den fazla kişi ile görüştüm ve hatanın sebebini anlayan sadece 1 kişiye (halime hanım) denk geldim zaten o çözdü bu sorunu, diğerleri modem kurdurtmaktan başka bir şey bilmiyor. üç-beş iş bilen insanın sırtında ilerleyen klasik türk firması izlenimini edindim.

yaşadıklarım :

150 gb ruzgari ve vodafonenet ile yasadigim sonu gelmez sorunlar nedeni bende kendilerine basvurdum. henuz mutlu sona ulasamayan seruvenimin kronolojisi ;

15 mayis pazartesi 11:00 civari telefon ile basvuru tamamlanir. telefonu kapatmam ile birlikte mailime gelen abonelik evraklari bastirilip imzalanarak 9 tl karsiligi ptt kargoya verilir.

16 mayis sali telekom ekipleri gelip hatti cekti. telefonda cevir sesi geliyor, arama yapilamiyor ve arama alinamiyor, adsl isigi yanmiyor. evraklar ulasinca acilir diyerek beklenir.

17 mayis carsamba ptt evraklari teslim eder. saat 20:00 civari adsl kullanici adi ve sifre mail ile gelir ve kullanabilirsiniz denir ancak telefonda cevir sesi sukur gelmeye devam ediyor, arama hala yapilamiyor ve hala arama alinamiyor, hala adsl isigi yanmiyor. sabah duzelir diyerek beklenir.

18 mayis persembe sabah gelen giden bir hizmet yok. telefonda cevir sesi geliyor, arama yapilamiyor ve arama alinamiyor, adsl isigi yanmiyor denilerekten ariza kaydi acilir. hizmet baslamadan ariza kaydi ile siftah yapiyoruz. gecmiste telekom, superonline ve vodafone'un bile acilislari bu buyuk basariyi yakalayamadi. sonuc olarak hizmet almayi henuz basaramadim.

edit 1 : 19 mayis cuma sorununuz giderildi, modem kurulumu yaparsaniz baglanti alabileceksiniz diye aradilar. modem kurulumunu 2 farkli modeme yaptim hala hizmet alamiyorum, hem adsl isigi yanmazken ve telefon arama yapamazken nasil sorun cozulmus olur denilir. cevap olarak " aaa adsl isiginiz mi yanmiyor" alinir. 20-21-22 mayis tarihlerinden 1 tanesinde teknik ekip gonderebilecekleri soylenir *.

edit 2 : 20-21 mayis gelen giden yok. teknik destek sizi dinlemeyen insanlar ile dolu "arama yapamiyorum ve arama alamiyorum, adsl isigi yanmiyor" diyorum buraya ip alinamiyor yazilmis ama sistemde sinyal var gorunuyor diyorlar. hakaret etmemek elde degil. aklima bir sey geldi, baska bir menuden telefon icinde ariza kaydi actim, telefonun sorunu duzeldiginde sorun cozulecek diye dusununuyorum. kendi kendimize cozmeye calisiyoruz iste. carsamba'ya kadar bekleyip sonra kapatip, turk telekom'dan kazigimi afiyetle yemeye yelken acacagim sanirim.

edit 3 : telefon için verdiğim arıza kaydını sorun çözülmediği halde sorun çözülmüştür diye sisteminde kapatmıştır. ekran görüntüsü

edit 4 : 23 mayıs salı günü ekipler 08:00-13:30 arası gelecek denildi ancak gelen giden olmadı. ne zaman ekip geleceğine dair ise hiç bir bilgi vermiyorlar.

hiç güven vermiyorlar. yarın hiç başlamayan hizmeti kapatmak için başvuracağım. eğer çok şanslı bir insansanız ve sorun yaşamayacağınızı düşünüyorsanız tercih edebilirsiniz, değilseniz uzak durulmalı.

edit 5 : 24 mayıs çarşamba gelen giden ekip olmadığı için aradığımda önceliklendirelim vs. dedikten sonra iptal konusunda ısrarcı oldum ve iptal talebinde bulundum. mail ile talebi gönderdim. umarım iptal için süründürmezler.

edit 6 : 30 mayıs iptal işleminin gerçekleşeceği gün elit ekip göndererek turk telekomun saha dolabından kaynaklanan sorunu buldular ve sorun halledildi. bende iptal başvurumu geri çektim.

devamını okuyayım »
18.05.2017 20:01