conservator

  • 1762
  • 119
  • 30
  • 0
  • dün

yüzü yanan hürü cengiz için yardım kampanyası

az önce youtube'da gördüğüm haber.

28 yaşında iken, ailesinin evde olmadığı sırada sara krizi geçirdi. ve maalesef sobaya denk geldi ve yüzü ve vücudu dakikalar boyunca yandı.

bu zamana kadar 103 ameliyat geçirdi (detayları bilinmiyor) ve babası vefat ettikten sonra maddi olarak iyice zora düştüler. engelli erkek kardeşinin bakım masrafıyla geçindiklerini söylüyorlar.

annesi maddi ve özellikle manen bitap düşmüş durumda, çünkü eskisine göre daha yaşlı, inançsız ve güçsüz. kızımın evlendiğini görmek isterdim diyor, kız da ben yuva kurmak isterdim ama komşularımız bile benim yüzüm hakkında küçültücü sözler söylüyorlar, akrabalarımız ise yüzümü görmek istemedikleri için hepimizle ilişiği kestiler diyor.

hor görülmek istemiyorum, yaşamamı gerektirecek bir sebep bulmakta bile zorlanacağım zamana uzak değilim diyor. engelli kardeşine gücü daha çok yettiği için fiziksel olarak o bakıyor, annemin kardeşimin derdine mi düşeyim, kendi derdime mi üzüleyim bilemiyorum diyor.

günü gelecek annesi olmayacak, engelli kardeşine kendisi bakması gerekecek. çorum gibi bir yerde para belki az çok yetiyor gibi duruyor, çünkü kendisi öncelikle yuva kurma hayalinin olduğunu söylüyor. ancak eninde sonunda bir işte bile çalışması gerekecek olsa, iş bulması gerçekten zor.

o sebeple kendisine devletten veya gönüllü bir doktordan destek arıyoruz. belki ödeme için bir kanal da açılır. herkes 3 5 yardımını yapar ancak öncelikle bu kampanyanın ses getirmesi, duyulması lazım. kardeşi olan o çocuk da daha iyi şartlarda bakılmayı hak ediyor.

devamını okuyayım »