cook me pancakes

  • 343
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 yıl önce

fantastik çocukluk hayalleri

6 yaslarindayken annemin anlattigi hikayeler yuzunden tavsanimin baska gezegenden geldigine ve zamani geldiginde annemle beni bu dunyadan goturecegine inaniyordum, dusunup dusunup mutlu oluyordum. 4 yaslarindayken annemin gercekten buyu yapabildigine ve super guclere sahip olduguna inaniyordum. nedeni ise annemin ben uyurken gizlice pastaneye gidip sabah aksam yedigim ay çöreğinden almasi, ben uyandigim zaman bak ne surprizim var diyip beni cagirmasi ve yere bir kumas parcasi sererek gozlerimi kapatip 3 kere etrafimda dondurmesi, 3 kere ay çöreği diye bagirtmasi ve turlu saklabanliklar yaptirip o arada kumasin altina kimbilir nerede sakladigi ay çöreğini gizlice yerlestirdikten sonra gozlerimi acmasi. akabinde benim kumas parcasini kaldirmam ve sevgili ay çöreğimi bulmam ve sevinc cigliklari atarken annemin kahkahalari. tek nedeni bu yani. benim annemin super gucleri var. ay çöreği yaratabiliyor.
ayrica duzenli olarak gordugum dizi seklinde gelisen super-kahramanli ruyalar vardi. binalarin uzerlerinde ziplayabiliyorduk. beyaz kiyafetli super kahramanla ask yasiyorduk. artik adini unuttum. bazen uyanikken super kahraman oldugum dunyayi dusunur hayaller kurardim.
itiraf ediyorumki annem benim koskoca hatun olup hala kendimi science fiction karakteri sanarak ortalarda dolasmamin tek sebebi.
bir de ay çöreğini cok severim. eklemek istedim.
ay çöreği ay çöreği ay çöreği !

devamını okuyayım »
11.04.2009 05:04