cool lemur

  • 287
  • 9
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

ateizm eşiğindeki gençlere tavsiyeler

gidip gelen birisi olarak söyleyeyim: size havalı veya marjinal bir şeymiş gibi gelebilir ama hiç de öyle değil. tanrının ve dinlerin varlığını redderek önünüzde kızların bacaklarını açıp sizi cool gösterecek bir şeymiş gibi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

adam gibi sağlıklı bir şekilde düşünmek istiyorsanız öncellikle ınstagramda twitter da salak saçma deist ateist materyalist vb sayfaları takip etmeyin. onların da sizden bir farkı yok. sizin gibi copy paste yapan ergenler... oturun kur'an'ın mealini okuyun anlayın içinizde sindirin, sonra yunus emre'yi, mevlâna'yı okuyun bu adamlar biraz da olsa sizin içinizdeki anlamsız boşlukları dolduracaktır.

gerçekten araştırıp öğrenip mantıksız bulmuş ve inanmak istemiyor olabilirsiniz bu çok doğaldır. herkes aynı düşünmek zorunda değil. ama sırf kendinizi yaşıtlarınız arasındaki hiyerarşide yukarıya taşımak için "yahu kardeşim ben dinlere inanmıyorum, çok saçma, her bok yasak amk, alkol yasak, hangi devirde yaşıyoruz biz amk, camiye mi gidilir giden çomardır... vb" sözcükler kullanmak size faydadan çok zarar getirecek.

öncelikle ülkedeki sosyal yapıyı göz önünde bulundurduğumuz zaman sağlam bir dayak yeme riskiniz var. ama asıl önemli olanı: götünüz dara girdiği zaman hissedeceğiniz ruhani boşluk... o zaman sike sike geri geleceksiniz işte. siz bu evreni ve yaratılan onca şeyi inkâr edebilirsiniz ama gerçekler gelir yüzünüze tokat gibi vurur. ne içtiğiniz biralar ne attığınız tekler (alkole karşı birisi değilim) ne yaptığınız salak saçma hareketler sizi kurtarmaz sizi daha iyi bir insan yapmaz. oturun biraz araştırın öğrenin okuyun

devamını okuyayım »