coolcatisi

  • 312
  • 1
  • 1
  • 0
  • 3 gün önce

ekşi itiraf

bugün metro alt geçidinden karşıya geçerken birden bomba patlasa ne olur diye düşündüm. kalbim buruldu, nefesim sıklaştı. stres belirtileri göstermeye başladım hiç yoktan yere.

ölenleri düşündüm. vay arkadaş! bu kadar kolay. mayın döşe patlat gitsin. bomba at öldür gitsin. bahsettiğimiz insanların yaşantıları, hayalleri yok.
robot. akan da kan değil zaten. yağ akıyor. damar yok yahu elektronik devre hepsi. piıuuv sen gerçek mi sandın?

itiraf ediyorum. bu konuda önceleri kendimi samimiyetsiz hissediyordum. ne kadar düşünürsem düşüneyim elbette üzülüyordum ama umursamıyordum.
sırf bu yüzden kendimi kötü hissediyordum.

bazen böyle bakarsınız hayata. insanlara... mesela ölen birinin mektup yazmış olması ihtimali akla gelmez hemen. sevdiği birinin olması, hayalleri, belki karnı açtı ölürken, sohbet ediyordu arkadaşıyla. sigarası bitmişti.

onlar önce matematikle ifade ediliyor. 12, 6, 7, 1, 19...

bütün bunları ne zaman düşünmeye başladım biliyor musunuz? bugün işte o metro alt geçidinde yürürken. stres, var olmayan bir tehdide karşı harekete geçip beni uyarmıştı. gereksiz bir zamanlamaydı ama farkına varmamı sağladı.

ben artık utanıyorum. bedeli ne olursa olsun inanmış, kabusunu yaratmaya ant
içmiş tüm insanlara bakarak utanıyorum

bir insan neden kabus yaşamak ister? ruhunun derinlerinde yaşanan hangi travmadan, hangi sapkın düşünceden beslenir?

kötülük görünmez kılınabilir mi? koca fil karıncaya benzetilebilir mi? algılar bu kadar karıştırılır ve yönetilebilir mi?

insan neden kötü olur?

insan bence imkanları, doğruları, hedefleri, istekleri gözünü kör eder, empatisini kaybederse kötü olur. ve işin kötüsü bunun farkına varmayabilir.

güç ve para istismar edilip kötülüğe evrilebilen iki esas kavram

güç, para ha bir de yüce emeller
ulaşılması gereken hedeflerimiz bunlar mı? o zaman hadi gidelim. gidelim de bir saniye yol neden ikiye ayrıldı ve neden siz kötüler güç ve para otobanında tozu dumana kattınız? bizler yüce emeller yoluna girdik ama nasıl bir emel ki ulaşamadık.

bizim algılayamadığımız o çok yüce emeller, devlet sırrı gibi sakladığınız planlar sizin çıkarlarınızla mı örülü? hangi anlaşmaları yaptınız o çok yüce emeller uğruna. hşş nereye gidiyoruz?

bizim göremediğimiz ama sizlerin gördüğü kötü emelleri bertaraf edip, süperhiperultrasonik öngörüleri ile memleketimizi aydınlık günlere çıkaracak olan emellere sahip yüce dünya liderleri..
her şeyin en doğrusunu bilen, memleket sevdalısı yakışıklı ve dünya güzeli milletvekilleri...

memleketin içine ettiniz topluca.
eğer içinizde ufacık bir kötülük varsa tedavisiz cırcırlara tutulup tuvaletten çıkamayasınız. siyaset filan düşünemez hale gelesiniz. böylelikle farkında olmadan yapmış olduğunuz fiili tecrübe eder biraz ders alırsınız.

içinizde iyi insanlar eminim ki var. sözüm onlara. yahu yüce emeller diye bi yola girdik gelin barış sapağını arayalım bu yol yol değil. ben doğduğumdan beri birbirini yiyor bu millet. elindekiler oyuncak değil güzel kardeşim. bırak onları. kardeş kardeş oynayalım. canım kardeşim kin besleme, kin bulaşıcıdır. kötülüğe bulaşmışız zaten. adımlarımız ağır. yapma.

yoksa ben ve benim gibi düşünen insanlar birgün "memleket nereye gidiyor kardeş? sorusuna aldıkları cevap karşısında "ha yok ben oraya gitmeyecektim" deyip dolmuştan iner gibi bu memleketten inmek isteyecekler

sözüm yine kötülere.

karakter-sizlik, medeniyet-sizlik, eşit-sizlik... sizlik işte bunların hepsi sizlik. alın hepsi sizin olsun. memleketin altını kapatın.
çünkü tencere dibin kara seninki benden kara.

devamını okuyayım »
10.09.2015 01:15