cordelian

  • 288
  • 18
  • 3
  • 1
  • dün

eminönü'ndeki baklava izdihamı

benim kafam mı tersten çalışıyor bilemiyorum. kilosu 60 lira olan bir ürünü eminönü gibi mahşer yerinde insan içine atarsanız elbette bu görüntülerle karşılaşırsınız. bu işler alkış gibidir birisi başlattığında gerisi gelir.

burada bu görüntülerin çıkmasını engellemek dağıtım yapana düşüyor. dağıtacaksan doğru düzgün dağıt, gerekli sıra nizamını kur, görevlilerini yerleştir, ufak kutular veya kaplara 1-2 adet hazırla ve çatalıyla beraber sıradan ver kardeşim.

her millette açı, toku, açgözlüsü, tokgözlüsü mevcut. amerikada bronxta bu şekilde bedava et dağıt bu görüntüler yine olur.

bu tarz organizasyonsuz dağıtım yapan şirketler önceden belediyelerden izin almalı ve gerekli düzenlemeyi yapacağına dair taahhüt vermeli, zabıta ve gıda denetçileri de sırasıyla nizamı ve ürünü dağıtım öncesi ve sırasında denetlemeli.

insanlara bu işlerin nasıl olması gerektiğini göstermediğin, uygulatmadığın sürece, sadece hücum eden insanlara sövüp saymakla bir yere varamayız. bakın medeni dediğimiz avrupada bu tarz bize sikko gelen işlerin yine bize sikko gelen düzenlemeleri mevcuttur. açıkta böyle gıda ürünü dağıtacaksın kan alırlar.

özetle önce sen yapmak istediğin aktiviteyi doğru düzgün planlayacaksın organize edeceksin kardeşim. kumrulara yem atar gibi dağıtım mı yapılır, bu kaçıncı! hadi halk dediğiniz gibi akılsız, açgözlü vs., peki bu dağıtanlar hiç mi akıllanmıyor yoksa zevk mi alıyor?

devamını okuyayım »
12.06.2016 00:25