cosmic reflection

  • 1003
  • 138
  • 22
  • 0
  • dün

game of thrones

final bölümü imdb de 4 ü son üç bölümün en iyisi anca 6 yı görmüş diziyi sadece ezik türk izleyicilerin eleştirdiğini ve daha komiği de dizinin iyi bittiği konusundaki referansı dizinin yapımcılarından ve konsept yazarından oyunculardan hareketle söyleyen malları gösteren bitmiş dizidir. (bu tipler usanmadan böyle saçma şeyler yazdıkça dizi boyunca yorum yapmayan ben bittiğinden beri ısrarla yazıyorum nedense? evet.)

hayır bir de bu salaklar çok akıllılarmış ya, o yüzden kimsenin anlayamadığını anlamış gibi yazıyorlar genelde. yav neyi çok iyi anladın bran ın kimin kral olacağını masa başında seçmesini ve kerhane muhabbetini mi, o şişkonun olayı ne orada ne geziyor o, ne ara üstat oluverdi o da mesela? durup dururken ejderham var yakarım diyerek çıldırmak neyin nesi savaş kazanıldığı halde? keraneciye son anda tamam o şatoyu da sana verelim dediler tehdit etti de adam otomatikman hane lideri de mi olmuş oldu o ne ayak? say say bitmez lan saçmalıkları yazsak daha önce kaç kişi kaç defa yazdık da zaten. bu kadar ucuz ve basit bitirirsen tabi eleştirilir.

kimsenin tahmin edemeyeceği son diye ejderhaya herkesi öldürtseymişler, hatta ejderhamız jon snow u da khalesi ile beraber alevinde kızartıp yutsaymış son anda ve sonra tahta oturup halka konuşma yapsaymış bu tht manyaklığının sonu sizin için iyi olmaz ey halk diye sonra da tahtı yakıp uçup gitseymiş ve ekrana alev üflerken credits geçmeye başlasaymış. (zaten bundan çok da farklı değildi bence demir tahtı yakan ejderhaların en bilgesi falan, siktir lan oradan artislere bak kitapta da yoktur tabi bu olma ihtimali yok.)

ona da mı "oo süper final, ejderhanın akıllı olduğunu tahmin eder gibi olduk ama hiç belli etmediler bu kadarını, bu hiç aklımıza gelmemişti harika olmuş!" mu diyecektiniz gene sığırlar? aynen bayılırlardı gene çünkü bu ergen salakların herhangi bir saçmalığı eleştiebilme kabiliyetleri yok ne satarsan alıyor geri zekalı bok sat alıt yeterki amerikan boku olsun. beyinsiz bir de akıllılık taslamazlar mı? sosyolojik konsepti bireysele endeksleyerek ve finali de aceleye getirirken sıçmışlar işte neyini savunuyorsun bunun hala? asıl kimse savunmuyor tersine çok bütçeli ve emek harcanan yapım olduğu için tamamını çöpe atmoyor ama bunun yanı sıra bu kadar da finale aeleye getirilip özelliğinin yok edilmesine karşı da üzüldüğünü söylüyor ciddiye alınabilecek en hafif eleştiriler. asıl aptal youtuber lar da tam tersine trend olmuş bir yapımı ne pahasına olursa olsun beğendim diye yırtınan avanaklardan oluşuyor bu yapımların fan kitlesi var diye çoğu youtuber eleştirmez bunları, zaten her şeyi eleştirdiği için kitle edinmiş olan veya bu yapımlardan nemalansa da bu tiplerin küçük bir azınlğı eleştirir. koskoca kanal var bütçe var daha nasıl bir eleştiri olması gerekiyor o da belli değil ne yapacaklar başka amk kanalı mı bombalayacaklar yapımı bütünüyle çöp olarak mı niteleyecekler? zatyen işin piç noktası o bun yapamaz kimse ne yapıma laf edebilirsin ne onu yapan şirkete, saçma olur zaten o. diziyi de aşırı eleştiremezsin çünkü finali çok kötüydü dizi çok kötü değildi. e sonra geriye ne kaldı? hiç bir yerde ciddi eleştirilmemiş, görmemiş. sen salaksan her boku savununca herkesin yürüdüğünün tersi yoldan yürüyünce kendini herkesden akıllı herkesi de kendin gibi geri zekalı ve mutlu sanıyorsan millet ne yapsın lan? kimi kandırıyorsunuz lan siz böyle? kendini tabii ki ultra salak çünkü.
referans aldıkları yerler de ya kitabın yazarı ya senarist, ya yapımcı, ya kanal amk. çok güzel referanslar bu konuda hepsi gerçekten de. oralarda ciddi eleştiri görememiş, oralara bakmış hemen önce.

yazar yapımcı ve yönetmen hatta oyuncuların da hiç biri eleştiremezler zaten diziyi veya finalini ahmak herifler, bu insanlar işin sahibi veya sunucuları, her halukarda o işin içindeler çalışanlar bunlar. dizideki set işçisi bile parasını alıyor doyuyorsa eleştirmez yani. e işte istese eleştirirdi özgürlük var. lan bi siktir git geri zekalı ya.

yazar veya oyuncuların ya da yapımcıların her götü sıkışan kurumsal oluşum gibi davranıp sosyal platform terörüne sitem ederek yanıt vermelerinden, eleştirenlere kişisel olarak saldırma çabalarından ad hominem yaklaşımlarından belli gelen eleştirilerin büyüklüğü ve haklılığı da hiç boşa oradan aksine sonuç türetmeye çabalamayın.

bu eleştirilere güya yanıt veren biri yani konseptin yazarı yani en ciddiye alınması gereken tip diyor ki bu konuda "internet çok bozdu, sosyal medya denen olgu çok vahşi, bizim zamanımızda yoktu ne güzel böyle bir şey biz çizgi roman okurduk ve o zamanlar yine fanlar olsa da böyle eleştiriler hiç olmuyordu"... (ee yani amk ne alaka çizgi roman ve eski zamanlar şimdi , ne yapalım, bu mu cevap? sende sanki çizgi roman yazarı olarak ünlendin, sosyal medya seni de diziyi de ünlü yazar ünlü dizi yapanen önemli araç iken şimdi çok vahşi oluverdi) öbürleride şimdi bu sayede ünlü oyuncular olmuşlar kit harrington "çok da fifi bence, izlemesin sevmeyen final bölümlerini" (iyiki söyledin, bravo. alkışlıuyoruz game of throne dizisine yönelik ya sev ya terket yaklaşımını adam gerçek bir winterfell milliyetçisi tabi) veya sophia turner çok terbiyesizce ve adice ama bu eleştiriler ne kadar ayıp" falan diyor. (bu da iyice embesil zaten kızım bari cevap verme ben beğendim de geçhep yaptığın gibi eleştirenlere kızmak nankörlük terbiyesizlik falan demek ayıplamak da neyin kafası? para mı veriyorsun, tersine abd de para ödüyorlar hbo ya yani onlar sen zengin ol şöhret ol diye bi sus amk sen.) öbürleri ne demiş bilmiyorum onlar da "ay ne uzattınız bitti gitti işte biz çok memnun kaldık çatlayın patlayın hıh" falan derler en son. ben de onlardan olsam mecbur öyle derdim milyon dolarlık hesaplar, şöhret ve garanti gelecek imkanları açılmış yani sayesinde, nankörlük mü etseydim? ) hayır yani game of throne u kndi yapmış veya orada oyuncuymuş gibi onlara bakıp aynı tarz yanıtlar verince kedi anlayışındaki derinlik ve farklılık ile övünen denyolara ne demeli bilmiyorum, ulan her konuda referans aldığın istatistiklerin hiç birisi bu yapımın finalinde o sonucu vermiyor, sen hala bunu bile ne kadar süper bir final yapmış oluşuna bağlıyorsun. o kadar geri zekalısın o yüzden seni kendi haline bırakmak lazım aslında çoğunluk da öyle yapıyor zaten. farkettim ki bu salaklara da bir tek ben karşılık cevap yazıyor muşum zaten, çok pardon özür dilerim sözlük.

devamını okuyayım »