cosmic girl

  • 3033
  • 5
  • 1
  • 0
  • evvelsi gün

küçük sırlar

gossip girl'ü keyifle izleyen birisiyim. o yüzden merak edip internetten şuna bakayım dedim.
fikrim iyice pekişti, arak diziler eğreti ve gerçeklikten uzak duruyor. uyarlamalar başarısız. tipler doğal değil, müsamere havasında ve abartılı. tepkiler, bakışlar çok belirgin. kötü birisinin kötü niyetinin anlaşılması için kameraya açılanarak kötü bir gülüş atması çok eskide kaldı artık.

gossip girl'ün konusu manhattan'ın ultra zenginleri. yani herhangi bir zenginler sürüsü değil. bu adamlar sülaleleri boyunca aynı okulda eğitim görmüşler, aynı üniversiteye gitmişler, vs. bu insanların zenginlikleri gözümüze şu marka çantayla bu marka arabayla sokulmuyor. hepsinin elinde cep telefonu var ama dikkat çekici telefonlar değil. zaten izleyince anlıyorsunuz adamların halini vaktini. adamların istedikleri şeyleri "oldurma" biçimlerini görüyorsunuz o parayla.

bizim uyarlamada istanbul'da herhangi bir koleje giden herhangi zenginler, afili arabalarla, süpersonik cep telefonları ile fink atıyor. ha bir de elbette villalarda oturuyorlar. her iphone'u olan zengin kategorisine giriyorsa...
bizim ülkemizde sadece çok zengin ve aynı zamanda seçkin ailelerin , hedefi uluslararası kapsamda en iyi üniversitede okumak olan çocuklarının gittiği seçkin lise yok. adaptasyon yapacaksan bari bir bak bizde ne var ne yok...

konusu ne olursa olsun, dizi yapacaksan kör gözüne parmak sokma kardeşim, doğal ortamlar yarat. fakiri belli etmek için yırtık pırtık giydirmek, zengini belli etmek için kaşlarını çattırıp markalara sarmalamak bitsin artık ya.

devamını okuyayım »
05.08.2010 10:39