crazyboy79

  • 138
  • 4
  • 1
  • 0
  • 6 gün önce

ali babacan

140journos videosunu izleyince kafamda bazı düşünceler oluştu.

videoda birisi ali babacan için "donmuş embriyo" tabirini kullandı. güzel bir tespit. video boyunca da bu minvalde ilerleyen bir söylem var. deva da bu kanalda ilerleyecek belli ki. akparti'nin ve türkiye'nin güçlü olduğu yıllarda ben vardım ben yönetimden uzaklaşınca işler kötüye gitti savı savunuluyor.

ahmet davutoğlu'na yıkılan başarısız suriye ve dışpolitika taktiği, ali babacan için işlemiyor. çünkü hakikaten ali babacan akpartide biraz kendi kendine, biraz da erdoğan'ın çevresindeki ekonomi yönetimini değiştirmesi sebebiyle ülkenin kötüye gittiği dönemlerde görünür olmaktan çekindi. böylece bugün oluşan, ali babacan'ın olduğu dönemler iyiydi algısı oluştu. yani kendini dondurdu. bugün artık yavaş yavaş donmuş embriyoyu çözdürüyorlar. doğacak çocuğu bekliyoruz, bakalım ne olacak.

ülkenin ve dünyanın içinde olduğu ekonomik kriz döneminde, iktisatçı bir başkan adayının olması kendisinin avantajlarından bir tanesi. bu ülkede tansu çiller'e ekonomi profesörü denilerek oy verildi. erdoğan bile kendisine ekonomist diyor. bizim halkımız ekonomiden anlayan veya anladığını iddia eden adamları sever.

konu dışı olarak video özelinde bir şey de söylemek istiyorum. ilk dakikalarda gösterilen 2000li yılların başlarından sekanslarla hatırladım ki türkiye bir dönem gerçekten avrupa'ya baya baya yaklaşmış. eurovision birinciliği, f1 yarışları, avrupa başkenti falan avrupayla çok entegre bir görüntü veriyormuşuz. şu ortadoğulu kimliğinden çok daha iyi olduğunu düşünüyorum tekrar o günlere dönmek dileğiyle.

devamını okuyayım »