creepingdeath

  • 2599
  • 5
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

duckduckgo

son zamanlarda google'a olan aşırı ve sebepsiz antipatim nedeniyle bir süre bing'e sardım ama bazı aramalarda sıklıkla google'a başvuruyordum tekrar ve tekrar. geçen gün aklıma bir anda burası geldi, dedim biraz deniyim.

yaklaşık iki haftadır falan sadece bunu kullanıyorum ve neredeyse google'a hiç başvurmadım. arama sonuçları fazlasıyla yeterli. buna görsel arama da dahil. video arama özelliğinin biraz daha gelişmesi lazım.

!bang olayı zaten başlı başına tercih sebebi olabilir. google maps kullanacaksam giriyorum "aranacak yer" !googlemaps yazıyorum hop google maps'te karşımda direkt. ekşi sözlük'te kesin bir şey arıyorsam "anahtar kelime" !eksi hop yine direkt sayfasındasın. youtube, amazon, sesli sözlük, imdb ne ararsan var. !bang komutlarını öğrendikçe felaket kullanışlı oluyor ki siz ! koyup yazmaya başladığınızda kendisi otomatik önerileri çıkarıyor zaten.

henüz yolun çok başlarında olmasına rağmen baya başarılı bir arama motoru duckduckgo. google alışkanlığınızı bozun bence ve kullanın kullandırtın, hakikaten pişman olmazsınız.

"google benim adres, film, dizi, makale, porno aramalarını kaydetse ne olur kaydetmese ne olur" dememek lazım. google tarafından tek tek ele alındığımızda bir şey ifade etmiyoruz mutlaka ama bunu milyonlarca kişiye vurduğun zaman heriflerin elindeki bilgilerin değerini bir düşünün. google'ı skynet'e doğru götürüyoruz bence :/ yok lan koyayım google'a, hiç bir şey olmaz da ne gerek var? kullan duckduckgo'yu, istediğine ulaş orada olsun bitsin o iş.

devamını okuyayım »
19.08.2015 22:22