creepingdeath

  • 2589
  • 2
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

papa 16. benedict'in türkiye ziyareti

son yıllarda gördüğümüz en büyük rezaletlerden birisidir. papacan için değil, biz halk olarak.

bugün ya da daha önce "yollar kapanacak ona göre organize olun" dendi mi bilmiyorum ama, kendimden ve benle aynı durumda olan binlerce insan için örneklemek gerekirse bilkent'ten eskişehir yoluna çıkış tam olarak 2 saat sürmüştür.

ezikliğimizin doruk noktaya ulaştığı bir ziyarettir bu. tamam adamı koruyorsun ama 12.000 kişilik üniversitenin olduğu, çevredeki onca iş yerlerinin olduğu, onbinlerce insanın yaşadığı bilkent'e tek giriş ve çıkış olan o yolu tam da mesai saati çıkışında kapamak dallamalığın, düşüncesizliğin, ezikliğin en önde bayrak sallayanıdır. hangi aklı olduğunu iddia eden böyle bir şeye kalkışmışsa gerçekten kutluyorum. o yolda bir ambulans da olabilirdi, bilkent'te çıkmış çok büyük bir yangında meydana gelebilirdi, olamayacak şeyler değil bunlar ama olmadı. fakat olsaydı bunun hesabını kim verecekti? papa mı? kimse vermeyecekti tabiki, unutulacaktı 2 gün sonra. açıkcası papa ve onun türkiye ziyareti benim zerre umrumda olmayan bir olaydır. bunun için yol ortasında 2 saat hiç yere bekletilmek ve yapacağım şeylerin aksamasına neden olmak zorunda hiç değildir. adam 10 dakika imamlarımızla el sıkışacak, şov yapacaklar diye binlerce genç yaşlı, hasta ya da sağlıklı insanın orda eziyet çekmesine gerek yoktu.

isterseniz küfredin, yollayın zamanın ötesine ama ezik bir milletiz biz. ben bugün bunu bizzat yaşayarak gördüm. bizim yüksek kademedeki insanlarımız gümrük kontrollerinde 2 saat bekletilir, terörist muamelesi yapılır kimsenin sesi çıkmaz. fakat papa denen bir adam, kendisiyle hiç alakası olmayan bir ülkeye sırf şov amaçlı bir ziyaret yaptı diye bu kadar köpeği olmaya gerek yok. kendi halkına eziyet etmeye hiç gerek yok!

devamını okuyayım »
28.11.2006 19:21