creepingwitch

  • 1381
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

5 nisan 2015 yds

"ulan belki lazım olur, dur şu 40 lirayı da cebime atayım" deyip evden yalnızca cebimdeki 40 lira, gözlüğüm ve sınava giriş belgemle çıktığımdan kan ter içinde girdiğim sınavdır. her sene ayrı bir macera, ayrı bir "passage", her sene her soruda ayrı sübliminal mesajlar (bkz: nuclear energy)

sınava gireceğim okul yandex'ten baktığımda acıbadem'de çıktı. hem de metronun dibinde. e5 üzeri. oo iyi dedim ya 20dk'da ordayım. ama yine risk. telefonsuzuz (oha lan egzoss egsozzz sorunsalı gibi kelimeyi yazamadım iki saat) yine de erken çıktım. 08.15 evden çıkış, 08.30 metroya varsam, yarım saate okuldayım dedim maks. başladım yürümeye. laa laa.. iyi yaa sabah sporu oluyo... metronun merdivenlerine gelmemle "oha kimliğim yok" (bkz: mal) ampulüm yandı. dur evi arayayım buraya getirsi.... evet telefon yok. eve yürüyerek geri dönmem gerekiyordu. -15 dk. yarı yolda taksiye bindim. dedim kapıda bekleteyim de ordan da metroya geri getirsin beni. orda paranın bi kısmı gitti.

metronun içi full elinde çıplak su şişesi -etiketsiz- ve sınava giriş belgesi olan eşofmanlı insanla dolu. ben de onlara katıldım. acıbadem'de indim. doğru olduğunu umduğum çıkıştan çıkarak içgüdülerimle okulun olduğunu düşündüğüm yöne doğru yürümeye başladım. sonra benimle birlikte tavuk gibi koşturan ve kapalı dükkanların camlarını yumruklayan bi kız gördüm. çok panikti. "pardon sen de mi bu okulu arıyorsun??" dedim.. evet dedi heyecanla. gel dedim birlikte arıyak. girdik bakkala. adamın cevabı: "abla o okul kısa süre önce yıkıldı. internette orda gösteriyo" asidlkai. napıcaz lan?? yürüme mesafesinde mi, yok şu bilmemnerdeki ışıklardan şu yöne bilmem ne minibüsüne binin. saat 09.00... gel diyorum taksiye binelim. o sırada 2'den 6 kişiye çıktık. herkes deli gibi yıkılan okula doğru akın akın geliyor. taksilere gidiyoruz. bilmiyoruz almıyoruz bık bık. klasik taksici modu. allah belanızı sizin. 20dk etrafta tavuk gibi koşturduk. en son ben bırakıp kahvaltıya gitmeyi teklif ettim. ne pisliğim lan. ama elemanlar gençti yüksek yapacaklarmış vs. vs... ilahi bir güçle o vazgeçmişlik anında elimi kaldırıp ilk taksiyi yolun ortasında durdurdum. nasıl bir olaysa o da dünyanın en iyi insanı çıktı. anons geçti. okulu öğrendi. gelin götüreyim dedi. getirdi. ki bayaa da varmış. alakasız bi yerdeymişiz, okul uzunçayır'da çıktı amk. inerken amca arkamızdan "hadi yavrularım benim yüzümü kara çıkartmayın!!" deyip gazı da verdi. ben de çıplak suyum, kimliğim ve gözlüklerimle son 5 dk'da yetişmeyi başardım...

bazıları sınava basit demiş de. bu bildiğin benim girdiğim öss'nin türkçe sorularının ingilizcesi lan. böyle dil mi ölçülür. sevmiyorum bu yds kafasını ben.

devamını okuyayım »
06.04.2015 15:53