crumbs

  • 96
  • 8
  • 1
  • 1
  • dün

deli gibi mtv izlenen dönem

mtv europe'un 90'lar sonunda türkiye'de karasal yayında kendine yer bulduğunu göz önüne alırsak özellikle 80'ler kuşağının ve belki de 90'ların başında doğan çocukların müzik zevklerinin gelişmesinde önemli bir rol oynayan dönemdir.

"aramaya inanmanın ötesine geçip bütün entry'leri tek tek okudum ve her haftasonunu bir şarkıcı ya da müzik grubuna ayırdıkları special weekend'leri nasıl unutursunuz?" demeye geldim. bütün hafta boyunca haftasonunun kime ayrılacağını merak eder, sevdiğim şarkıcıların ve grupların special weekend'leri olduğunda çok mutlu olurdum. haftasonu boyunca ağırlıklı olarak o ünlülerin klipleri yayınlanır, bazı kliplerin kamera arkasını yayınladıkları programda o ünlüye yer verilirdi.

bunun yanısıra önceki entrylerde yine hiç bahsedilmeyen bir başka program world chart express'i hatırlatmadan geçmeyi istemedim. bu programda da her hafta dünya listelerinde popüler olan şarkılardan on tanesi belirlenir ve ondan geriye sayım yapılırdı. işin ilginç kısmı şarkılardan bazıları ingilizce dışında farklı dillerden seçilebiliyordu. mtv'de dil ve ülke çeşitliliğine yer verilen nadir programlardandı. özetle, güzel zamanlardı...

devamını okuyayım »
15.07.2018 03:00