cry freedom

  • 1832
  • 5
  • 3
  • 0
  • 3 gün önce

kuran'ı baştan sona hiç okumamış müslüman

ilk müslüman ve hatta islam'ın elçisi olan muhammed'in izinden giden müslümandır.

ilk ayet "oku" olmasına rağmen muhammed hiçbir zaman kuran'ı okumamıştır. şimdi diyeceksiniz muhammed kuran'ı okusa ne okumasa ne. sonuçta kuran'ı yazan o. ama müslümansanız saçmalamış olursunuz. kuran'ın indirilmesinde bir aracıdır muhammed. ve bu aracılık 22 yıl sürmüştür. bu süre zarfında kuran'ın ne kadarını hatırlar muhammed tartışılır.

derseniz ki nereden biliyorsun okumadığını. belki de her gece yatmadan okuyordu. gülerim size. muhammed yaşarken kuran bir kitap bile değildi. taşa, ağaca, yaprağa yazılmış ve hatta hiçbir yere yazılmamış sadece ezberde tutulan ayetlerin tümüne kuran deniyordu. kitap oluşu muhammed'in ölümünden sonraya gelir.

hepsi bir yana eğer muhammed yazdıklarını bir kez olsun okumuş olsaydı, kuran'da sürekli tartışılan çelişkiler daha o zamandan çözülmüş olabilirdi.

evet müslümanların peygamberi kendisinin popüler yaptığı tanrının ilk emrini yerine getirmemiştir. ve ondan sonraki dönemde de kuran okunmayan bir kitap olarak kaldı. putperestliği defetmek için yazılan kuran'ın kendisi bugün bir puttan farksızdır. sonuçta her evde mutlaka başucunda abdestsiz dokunulamayan, dili anlaşılamayan bir kuran vardır ama o kuran'ı okuyan tek bir kişi bile yoktur. ve okunmayan ama başucunda duran bir kitap bana göre puttan başka bir şey değildir.

devamını okuyayım »
06.07.2009 16:45