cry freedom

  • 1865
  • 8
  • 1
  • 0
  • 3 gün önce

reçetedeki ilacın muadilini veren eczacı

ooo muadil goygoyu. kambersiz düğün olmaz. ben de dalayım mevzuya.

bir eczane sırf sizin yarak kürek fantazileriniz için her ilaçtan en az bir tane bulundurmalıyım kararı alsa sermayesinin 995,471.37 tl olması gerekiyor. rakamı taşak olsun diye yazmadın. envanter listesinden bakıp söylüyorum. böyle bir şey mümkün olmadığına göre eczacı kendisi için en hayırlı olan stoğu yapar. yani çok yazılan ilaçları, karlı ilaçları ve ısrarla istenen ilaçları elinde bulundurur.

mesela elinde orijinal augmentin vardır. aynı zamanda o bölgede hep yazılan atıyorum croxilex vardır. bir de karlı olsun diye kampanyalı atıyorum klavunat almıştır. siz gecenin bir yarısı nöbetçi eczaneye gelip klavon yazmış doktor, aynısından olsun derseniz, eczacı da sülalenize söver. çünkü o da olsa elinde bu kez klavupen diyeceksiniz ya da bioment ya da amoklavin. sonu yok ki bu amına koduğumun. her ilacı elinde de bulunduramazsın.

bir de şu var. what's the point aga? ne oldu, amoklavin içtin geçti de bioment içince çükün mü düştü? nedir derdin?

edit: fransa'da eczacılar biyoeşdeğer ilaç verir biz hala farmasötik eşdeğer üzerinden kahpe eczacı muhabbeti yaparız. klasik eller aya biz yaya muhabbeti. dersinize çalışın lan eczanede artistlik yaparsınız.

(bkz: gmp)
(bkz: glp)
(bkz: biyoyararlanım)
(bkz: biyoeşdeğer)
(bkz: farmasötik eşdeğer)

devamını okuyayım »
16.03.2015 17:32