cryptesthetic

  • kofti anarşist (166)
  • 915
  • 2
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

tıp fakültesi

okumayanların zorluğunun ve stresinin derecesini kafalarında tasavvur bile edemeyeceği, rüyalarında bile göremeyeceği, bitirildiğinde ise her mesleğin şerefsizleri, iyisi kötüsü varken, bunun en fazla göz ardı edilerek mezunlarının ve 'doktor' diye tabir edilen insanların itin götünün en dibine en pis ve en derinine sokulduğu, memleketin başbakanından tutun da diğer meslek mensuplarına varana kadar en çok kıskananı, en çok çekemeyeni, en çok nefret edeni, en çok eleştireni olan meslek grubuna girmek için okunan fakülte.

bu üniversitenin sonunda sahip olunan mesleğe sözlükte ve dışarda her türlü boku atan herkese, bu mesleğe gerçekten gönül vermiş, yüreğini koyup kendi kendini yontmuş, bu alem-i cihandan insanlara adam gibi yardım edebilmekten başka hiç bir şey istemeyen o gerçek meslek mensupları, o yeri gelince kız verilmeye layık görülen, yeri gelince herkesten fazla hayır duası alıp bir 'insan' a herkesten fazla yardım edebilme fırsatı bulan, yeri gelince titizliği bilindiği için sattığı araba alınmaya 'daha' layık görülen, çocuk sahiplerinin çocuklarının mezun olunduğunda edinilecek mesleği en çok olmasını istedikleri, o yeri kim ne derse desin asla başka hiç bir dünyevi uğraş ve meslekle doldurulamayacak kadar önemli meslek erbapları, yine edindikleri, kazandıkları sabırla, temkinle ve zekice, tüm yaratılan olumsuzluklara, aleyhte kampanyalara ve en istisnai genellemelerle atılan boklara bıyık altından gülümsüyorlar.

bu fakülteyi 'farklı' değilseniz okumayın. okuyorsanız da 'susun' ve damarlarınıza sabrı salın. bu fakülte ve sonundaki bu meslek 'karşılıksızlık' dır. bilin ki, aslında hayatınız boyunca farkı farkedebilen herkes sizin farkınızın 'farkında' olacak, ama siz karşılıksızca eriyip yokolacaksınız. bilin ki hayatınızı idame ettirmeniz için gereken asgariyetler bile hasetçilerin gözüne batacak, içinizdeki, aranızdaki şerefsizler, mesleğini kötüye kullanan, layığıyla yapmayan o bir avuç 'it' sürüsü, en çok dillendirilip en çok genellendirilenler olacak, en çok size düşman kesilsin diye uğraşacak, her ortamda üzerinize salacaklar. iki imza ile milyon dolarlar götürenlerden tutun da, sokakta kapkaç yapan adama, milletin gözü önünde milleti inşaatlarıyla söğüşleyip son model arabalarıyla gezenden tutun da, köftesine sakatat katan lokantacıya varana kadar hiç ama hiç kim seyi görmeyecek gözleri. size kullanacaklar 'birini' aşağı çekmek için kalan son güçlerini. en çok sevileni, en çok sevene, halka kırdıracaklar, benzini döküp, kibriti çalıp kaçarken, memleketin beyin takımı olan 'sizler' den başlayacaklar. en hızlı taş en tepedeki elmanın başını yaracak. bu yüzden en güzel yokoluş sizin olacak, başkalarının işine gelse de gelmese de...

devamını okuyayım »
03.11.2010 20:41