da turkish viking

  • 396
  • 0
  • 0
  • 0
  • 7 yıl önce

afs

nazar-ı itibarımda güvenilirliği olmayan, öğrenci seçim kıstaslarının neye göre yapıldıgını pek anlamadığım, vakt-i zamanında sınavlarına katıldığım sene, ki 93 ya da 94 yılıydı diye hatırlıyorum, hem tek tercihim olan çocukluğumdan beri görmek istediğim izlanda seçeneği yüzünden (ki mülakat komisyonu tarafından ne işin var orada gibi abuk sorularla karşılaşmıştım, madem bu kadar anormaldi neden böyle bir seçenek koydunuz - tabii bunu demek yemediydi o gün) hem de değişim programına dahil edilecek kadar yeterli seviyede olmadığım düşünülerek bana red cevabı veren kurum. ya adamların karşısında çok doğal davrandığım, daha önceden ezberlenmış lafları etmediğim, şu anda harılamadığım ama sordukları abuk sorular karşısında hayretimi gizleyemediğim için ya da işin içinde başka şeylerin olmasından dolayı da bu sonuç çıkmış olabilir. velhasıl benimle beraber aynı komisyonla mülakata giren 10 kişiden 2 kişi olumlu yanıt alırken bu öğrencilerin ikisi de değişim programına katılmama kararı aldılar. efendim bendeniz de bu hüsranın ardından yılmadım ve uzun bir sürenin ardından bir gün yukarıda sözünü ettiğim ülkeye ayak bastım ve o gün bugündür mutlu ve mesut bir hayat sürmekteyim. buradan afs ve çalışanlarına selam ederim.

merkalisi icin not: i$ bu entry sahibi afs basvurusu yillarinda bahsi gecen ulkede uzun sure kalmak, yasamak gibi niyetlere sahip degildir.

zamanin ötesinden gelen edit: afs'ye bir zamanlar yetersiz bularak göndermedikleri ulkeden selam etmeye devam ediyorum. bu entryi zamanın ötesine yollayarak da bu kuruluş hakkındaki düşüncelerimi perçinlediniz, demek eleştiri bile kaldıramayan yandaşlara veya çalışanlara sahip.

devamını okuyayım »
12.01.2007 02:22