daggoth

  • hippi (405)
  • 591
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

yorekok

meme ve soundboardları bu şekilde kullanan çok yabancı youtuber'a rastladım ama türk olanına ilk defa denk geliyorum.

şu bu sebepten eleştirenler olmuş. evet mükemmel değil, kullandığı konsept (bu topraklar dışında) orijinal de değil, mizah olarak her videosunda aynı performansı da sergilemiyor. ama bana kalırsa olaya sadece eleştirel mizah diye bakmamak lazım. yeterli ilgiyi görürse türkiye youtube'unun, hatta genel olarak türk sosyal medyasının çağa ayak uydurması için gerekli bir geçiş sürecinin başlangıcı olabilir bu adam. sosyal medyacıların varlıklarından haberdar olmadığı için hesaba katmadığı, ve türkiye'de olan biten hiçbirşeyi sevmeyen büyük bir kitlenin olduğunu görmek dangoz tiplerin silkelenip kendine gelmesi için kritik bir adım.

bu geçiş süreci niye önemli? şu anki halimiz içler acısı çünkü. ha iyi bir kanalın türkçe mi ingilizce mi olduğu beni ilgilendirmiyor, ama insan anadilinde birşeyler duymayı özlüyor bir noktada. şayet videolarına tahammül edebildiğim bir tane türk yok.

ne kadar mal olduğumuzun gündeme getirilmesinin bile prim yapabileceğini görmek belki, bir ihtimal, vahşi kapitalizmin getirdiği voleyi vurma hayalleriyle nasıl şebeklik yapacağını şaşırmış insanları akıllandıracaktır. ya da belki mizahını beğeneceğimiz insanların bu piyasaya girmesine önayak olacaktır.

go yorekok.

edit: yalnız aşağılanmasına gerek kalmayacak kadar düşük şeyleri yermek değil de biraz daha iddialı eleştirilere yönelmezse circlejerk kanalına dönecek gibi.

devamını okuyayım »
02.09.2016 11:56