dark exile

  • azimli
  • hırçın golcü (256)
  • 1442
  • 1
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

ordu'da dayak yiyen tkp'liler

insanların hala ısrarla o civardaki dükkan sahipleri tarafından tepki konulduğu sanılan tkp'liler. basit bir hesap yapalım: eylem 200 kişi tarafından yapılmıştı. bu ikiyüz kişi taş çatlasa 10, hadi bilemedik 20 dükkan sahibi tarafından "bağırıyorlar, rahatsız oluyoruz, müşterilerimiz eksiliyor." tepkisi(!) çekebilir. ayrıca tkp*liler pek de yürütülmediğine göre bu 200 kişilik topluluk ancak en fazla 50 dükkandan görülebilir ve "görüyoruz, rahatsız oluyoruz" gibi "haklı" bir tepki çekebilir. bu tepkiler sonucunda sanırım dükkan sahiplerimiz bölünerek çoğalmış, örgütlenmiş, anlaşmış ve saldırmışlardır.

bir diğer nokta ise "benim evimin önünde basın açıklaması yapılamaz" sendromudur. eğer basın açıklamaları "esnaf"larımızın dükkanlarının önünde yapılamaz ise, o zaman onlar da benim evimin önünde patates soğan satamazlar. bir gün gelirler, ben ertesi gün kahveden adam summon eder onları döverim. peki bir kısım medya, ben dövdükten sonra da polis esnafları gözaltına alıp beni "uykusu bozulan mazlum genç vatandaş, esnafzede arkadaşlarıyla patatesçi militanı dövdü" yazacak ve ben ünlü olacak mıyım? pek sanmıyorum. o zaman bir kısım medya patronları ya eskiden bakkalmış, ya da solculara karşı ciddi eğilimleri varmış, ben karar veremedim.

şimdi bu veriler doğrultusunda neler öğrendik? demek ki mevcut saldırı, daha doğrusu linç girişimi mazlum vatandaşın, zavallı esnafın ticari kaygılarından ziyade, günlerdir planlı ve programlı şekilde her an hazır bulunan faşistlerin ve onların sevgili militanlarının politik kaygı ve nabız yoklamaları nedeniyle olagelmiştir. tüm yaralı arkadaşlara geçmiş olsun diyorum.

devamını okuyayım »
31.01.2006 00:22