darkenrahl

  • bıçkın (485)
  • 669
  • 36
  • 6
  • 0
  • 3 gün önce

android'in en büyük sorunu

android'in en büyük sorunu onu kullanmayı bilmeyip hala canım işletim sistemine laf atan cühela tayfadır. ıos kullananlar iki katını ödeyip kendini kandırıyorlar da android kullanıcılarına ne oluyor anlamıyorum. biraz forum sitelerini ziyaret edin, incelemeleri izleyin, root etmeyi öğrenin, arayüzü baştan aşağı istediğiniz gibi düzenleyin, telefonunuz özgürleştirin. kısaca biraz araştırıp, deneyimleyin. ondan sonra gelin android'e bok atın amk. bunları yapıp hala android sorunludur diyen adam daha görmedim.

ıos gibi kapalı kutu bir işletim sistemini açık kaynaklı, kullancı dostu bir sisteme tercih etmek bilemiyorum akıl karı değil. 2013 yılında bir note 2 almışım, tepe tepe kullanıyorum. yıllık bir fabrika ayarı atıyorum. üstelik rootsuz olmasına rağmen canavar gibi. çalıştırmadığım yazılım yok. cihazda fifa, need for speed, leo the fortunate ve ofis uygulamasından facebook hariç bir çok sosyal medya uygulaması var. dahili hafızanın 14 gb'nın kullanıyorum. 16gb sd kartın 6 gb dolu. oyun oynamadığım sürece şarzı wifi açıkken 1 gün gidiyor. telefonu değiştirme ihtiyacı dahi duymuyorum adamlar öyle telefon yapmış ki nazarım değmesin) eğer bir şey olurda kaybedersek yadigarı gene sınıfının üst modellerinden birini almayı düşünüyorum.

şuan cihazdaki en büyük sorunum şarj ki tüm akıllı telefonlar 1 yıl kullandıktan sonra şarj ömrünü kaybediyor. şarjdan sonraki ise ısınması ki bu da normal ıos'ları da kış günlerinde ısınmak için kullanabiliyoruz.

sonuç olarak işletim sistemine bok atmak yerine hakkında bir kaç şey öğrenmeye çalışın göreceksiniz hem cihaz hakkında bilginiz artacak hem de kullanım deneyiminiz daha verimli ve etkili hale gelecek.

devamını okuyayım »