darkman

  • 131
  • 4
  • 4
  • 0
  • 3 gün önce

aksarayotomarket.com

aksaray oto market istanbul millet caddesinde bir oto yedek parçacı. çeki demiri ve aksesuarları satıyorlar. 3 kardeş ve babalarının işlettiği bir dükkan. bugün kendileri ile çok ilginç dakikalar yaşadık. normalde bu bir rezalet başlığı olabilirdi ancak artık istanbul'da bulmanın imkansız olduğu tarzda kaliteli bir esnaf ki az sonra yaşanan nahoş olaya rağmen benden övgü kazandılar.

bir kaç haftalık araştırmanın ardından kendileri ile aracıma çeki demiri ve bisiklet taşıma aparatı yaptırmak üzere anlaştık. 2 gibi dükkanlarına gittim, sonra çırakları aldı arabamı ve zeytinburnundaki depolarında çeki demirini takmaya gittiler. yaklaşık 2 saat süren çay kahve sigara muhabbetin ardından, acı bir telefon geldi. aracım kaza geçirmişti. tabi beynimden vurulmuşa döndüm. baba olan işletmeci bey aldı beni depoya gidiyoruz, ama bende meraktan çatlıyorum aceba ne oldu diye. sinirlenicem ama sabır önce bi tavırlarını göreyim diyorum. sonra depoya vardığımızda vurup kaçan muhtemel osmanlı tuğralı doblo marka aracın plakasını kameradan tespit ediyorlardı. daha sonra oğul işletmeci bey ( isimleri öğrenince ekleyeceğim) beni görür görmez, içten bir şekilde özür diledi, kesinlikle sorumluluk bizde hemen yetkili serviste yaptırıp, kesinlikle kasko felan karıştırmayıp cepten ödeyecek şekilde hasarı karşılayacaklarını söylediler. üstüne bir de kendi araçlarını bana verip, al abi sen git bununla biz sana işlemler bitince gelip teslim edeceğiz dediler. tabi her ne kadar tatsız bir olay olsa da sonuçta istanbul gibi bir yerde her an benim de başıma gelebilecek bir olay için daha fazla laf etmedim. zaten söylenecek de bişi yok. şanssızlık. üstüne bir de son dakika içinize sinmezse bizim aracı verelim size takas yapalım dediler. yani daha ne olsun.
istanbulda böyle esnaf bulmak zor. kalmadı.
ha bu arada sattıkları mallar güzel alman malı ürünlerin fiyatları da internetteki en ucuzlarından. zaten distribütör firma.
yakında karavan işine de gireceklermiş, merakla bekliyoruz.

devamını okuyayım »
12.07.2017 20:04