darkness15radius

  • 419
  • 0
  • 0
  • 0
  • 5 yıl önce

taraf

anadolu yakasından bildiren gazete.
şimdi bir dakika diyerek dönelim konuya. taraf'ın avukatı kesilmeye hiç niyetim yok, zaten şu söyleyeceklerimin adı geçen gazeteyle de ilgisi yok. yalnız sağına soluna bakmadan tespit yapmaya da karşıyım. o yüzden gözüme çarpan bir takım soruları cevaplayayım: taraf gazetesinde fethullah gülen kitaplarının reklamlarının yayınlanmasını serbest piyasa ekonomisiyle açıklayabilir miyiz? gerekirse evet. başka pek çok şeyle daha da açıklayabiliriz. (ancak bunu yapabilmemiz için aydınlık dergisi ve doğu perinçek'in basın açıklamalarından başka bir takım yazılı materyalleri de okumuş olmamız gerekir) ya da aynı ilanı, aynı boyutta yayınlayan milliyet'i de fethullahçı, harun yahya kitaplarının reklamını alan radikal'i adnan hocacı, salı günü çıkarttığı spor bıdı bıdısının sponsoru ülker olan cumhuriyet'iyse akp'ci ilan etmemiz gerekir.
ayrıca oralara girdik mi coca cola reklamı almanın neden daha etik sayıldığı, sayfanın bir köşesinde "mc donald's gibisi yok" yazarken aynı sayfada yazan sosyalist yazarın devrimciliğine zeval gelip gelmediği, reklam kavramının ne olup ne olmadığı gibi konuları da tartışmak gerekir ki o zaman iş bambaşka bir yere gider.
ssg sözlüğe "fethullah gülen hoca efendinin kaleminden hede höde" reklamı alabilir mi? alır. (bu ssg de reklamları bilfiil gidip a4 çıktı olarak kendisi mi alıyor o da ayrı mesele) böyle bir durum ssg'nin fethullahçı olduğunun kanıtı mıdır? hayır. peki ssg , fethullah gülen başlığına "güney afrika'dan arjantin'e kadar yedi düvele okul açıp, eğitim sağlayan bir ulu çınar" kavlinden bir entry girerse bu kendisinin fethullahçı olduğunu gösterebilir mi? gayet tabii. her ikisinin de amerika'da yaşıyor olmasıysa tuzu biberi olur. ben yemem içmem kaşırım bu olayı hatta.
bu durumda sapla samanı karıştırmalı, ayrıca doğru dürüst araştırma yapmadan zigurat kalıntısı bulmuş arkeolog edasıyla fırmalamalı ve önümüze gelene salak demeli miyiz? kuramsal kıraat eksikliğimizi gözler önüne sermek istemiyorsak yapmamamız daha iyi olur.

devamını okuyayım »
02.04.2008 11:56