dart marul

  • 1403
  • 10
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

hayata dair umudun kaybolduğu an

hiçbir istediğini elde edememiş insansınızdır. bu yüzden hayata dair zaten pek bir umudunuz yoktur. sonra biri gelir hayatınıza, sizi kendine aşık eder, umut olur size.

ne olursa olsun sizi bırakmayacağı güvenini size kazandırdıktan ve bu hususta size söz üstüne sözler verdikten sonra, elinde olan veya olmayan sebeplerle sizi böyle bir fasulye sırığı gibi koca tarlanın* orta yerinde tabiri caizse "şşlllaaaakkkk" diye yapayalnız bırakıp gider. işte tam olarak o andır hayata dair bütün umutlarınızı kaybettiğiniz an.

tam böyle hayatınızda ilk defa istediğiniz bir şeyi elde ettiğinizi hissedersiniz, ilk defa... hayatınız boyunca hiç olmamış bir şeydir bu ve bu yüzden hiçbir umudunuzun kalmadığı hayata dair durduk yere böyle incecik bir telden oluşan minnacık bir çimen gibi yeşil ve kırılgan bir umut yeşerir içinizde o geldiğinde. o çimen büyür, büyür, büyür ve sonra tam bütün yüreğinize yayıldığında toprağıyla birlikte içinizden sökerler. durduk yere gelen o umut yine durduk yere "puff" diye uçup gider, rüya gibi... fazla fazla alarak gider hem de; içinizeki toprağa sadece bir tutam çimen tohumu eker; sonra o çimeni toprağıyla birlikte söküp giderler.

o dakikadan sonra böyle mumya gibi olursunuz, veya zombi gibi. gülmez, güldürmez, umursamaz, takmaz, uyumaz, uyanmaz, yemez, içmez, hiçbir şey yapmak istemez biri olur çıkarsınız.

devamını okuyayım »