dartagnan from gascony

  • hippi (405)
  • 682
  • 19
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

wesley sneijder

igor tudor'un fiziksel kapasite artırma amaçlı antrenmanlarının kurbanı olan futbolcu. aynı şekilde dün de nigel de jong sağ arka adalesinden sakatlandı. bunlar tesadüf değil. riekerink tarz olarak gereksiz pas yapsa dahi topu dolaştırmayı adam koşturmaya tercih eden bir teknik adamdı. tudor ise tam tersi adam koşturmayı tercih ediyor. bunlar tamamen teknik detaylar. her yiğidin yoğurt yiyişi ayrıdır. eleştirelecek yanları vardır, takdir edilecek yanları da vardır.

igor tudor gelir gelmez sorunu bildiği yoldan çözmeye çalıştı. oyuncuların kondisyonlarının, düşündüğü oyuna göre hayli aşağıda olduğunu gördü ve bunu yukarı çekmek istedi. bunun yolu da çift idman ve daha çeşitli antrenman yöntemlerinden geçmekte. tudor tamamen iyi niyetli olsa da takımın çekirdeğini oluşturan sneijder, de jong, podolski gibi isimlerin eski durumlarında olmadığını hesap edemedi. bu yüzden de iki oyuncusunu da iki günde sağ arka adale sakatlığına kurban verdi. dediğim gibi bu bir tesadüf değil.

tudor'u destekliyor muyum ? evet. başarılı olacağına inanıyor muyum ? hayır. çünkü bu saatten sonra yapacağı her hamle aleyhimize işleyecek. takım yapboz tahtasına dönecek. o yüzden taraftar olarak tudor'un kalan maçlardaki performansını çok fazla önemsemeyelim, gelecek sezon için bir prova yapmasını ümit edelim. çünkü karabük'te fark yaratan şey, takımın yediği sezon başı antrenmanları ve artan fizik kapasitesiydi. bunu sezon ortasında da kısmen yaparsınız ama galatasaray gibi kilit oyuncularının 31 ve üstü yaşta olduğu bir takımda denemeye kalkarsanız kısa sürede revire döndürürsünüz tesisleri.

ha riekerink ile bir şansımız vardı. çünkü kendisinin şablonuna uygun çalışmıştı takım. ona göre kondisyon antrenmanı yaptırmıştı vs vs. tudor ile bu da ortadan kalktı çünkü fark yaratan antrenman faktörü burada şu saatten sonra işe yaramazdı. şunu da diyeyim: bundan sonra takımın koşu mesafesi artsa da oyun kalitesi düşecek. zaten son iki maçta tecrübe ettik ama maalesef daha da kötüsünü bekliyorum.

burada hata aslında ne sneijder'de, ne riekerink'te ne de tudor'da. asıl hata, iki tane zıt görüşlü hocayı aynı hafta idmana çıkaran beceriksiz dursun özbek yönetiminde. zaten bunu da sadece o başarabilirdi ve başardı da.

devamını okuyayım »
05.03.2017 03:06