delinin zoruna bak

  • çetrefilli (384)
  • 722
  • 20
  • 6
  • 0
  • dün

kötü insanların ortak özellikleri

insanlarla kurdukları iliskide, aradaki mesafeyi çıkarları doğrultusunda sürekli olarak degiştirebilmeleri.

saygı, sevgi, güven, dürüstlük gibi şeyleri ilişkide bulundukları insanlara karşı kullanılabilir hale getirmek için, egip, büküp, içerigini degiştirmedeki kıvraklıkları.

bir insana yapılabilecek en büyük kötülügün o insanda hayal kırıklığı yaratmak olduğunu bilip, "inanç yaratma", "güven tahsis etme", "sevdigine inandırma" ile insanlarda bir "deger" kazanıp, sonra bütün bunların oluşumuna kendi söz ve davranışları sebep olmamış gibi "inkar" etme yoluyla o kişilerde derin bir çöküşe neden olup bundan keyif almak, tatmin olmak.

en insani şeylere bile kulp takıp birilerini küçümsemek, sıradan şeyleri kullanarak birilerini aşagılamak.

özellikle kendisine sevgi besleyen kişileri küçük düşürmek. bunu yapmak için olayları, sözleri çarpıtmak, kendi istedigi gibi göstermek, gerçekte var olmayan özelliklerin o insanda oldugunu iddia etmek.

"çok kültürlü", entelekt birikimi fahiş, tarzı ve tavrı olan/olabilecek biri gibi konuşup, aslında öyle biri olamadığının farkında olup da "olabilmiş" insanlara kin duymak.
(-kız arkadaşımla beraber de yaşarım. ama anamın istediği kızla evlenirim. illaki de bakire olsun, evlenmeden de bana vermesin! ama "seviyorum" dedigim kadınların bundan da haberi olmasın. "yiaa istemiyorum şu an hiç bişey" dedigimde akıllarına bi orospu çocugu oldugum da gelmesin. kimse de bana "ben seni arkadaş olarak görüyorum" diyemesin. bildigin dengesiz sosyopatın teki olayım. ne "köyüme dönebileyim", ne de "göstermeye çalıştıgım" gibi biri haline dönüşebileyim. bu çelişki ile hep dengesiz olayım. ahlaken dibe batıp kendi bokumla oynayayım..) *

devamını okuyayım »