demetrius of magnesia

  • 2481
  • 12
  • 1
  • 0
  • dün

üniversitede fark edilen gerçekler

1.yıl

ya kapağı attık işte. nasıl bittiği önemli değil. sonuçta biter illa ki. ortalamaymış bilmem neymiş tırıvırı.

2.yıl

hadi biter de burdan sonra ben ne olacağım? buradan sonra ne yapacağım? ben kimim lan? kim olmak istiyorum? buradaki dersleri versem ne vermesem ne? ne öğretiliyor sanki? hiç. hedefime doğru ilerlemek için yapmam gerekenleri de öğrendiğime göre hadi yapayım. hadi bir yerden başlamak lazım. kendi çabalarımla bir şeyler yapacağım. hadi bismillah.

3.yıl

zaman akıp gidiyor. ne kaldı şunun surasında. lan daha dün gibiydi geldim. şuna bak. ingilizceyi de geliştirmek lazım düzgünce. o programı da bu programı da onu da bunu da hepsini öğrenmek lazım. bu nasıl mühendis? demezler mi adama?

4.yıl

onca çalıştık çabaladık. yine hiç lan yine hiç. sırf torpilim yok diye, sırf birilerinin gözüne girmedim diye sürünecek miyim yani illa? bu mu lan adalet? hangi adalet gerçi? iyi bir yerde iş bulamayacağım belli oldu. gidip asgari ücrete mühendis mi olacağım? ulan o kadar da süründürdüm kendimi. yok tecrübeymiş, yok dilmiş, yok programmış. al hepsi bir yerimde patladı şimdi. torpil lan bu işin tek formülü buymuş demek. nasıl kandırmışım kendimi, nasıl bu kadar saf olabildim acaba? he çok başarırım ben kendi çabalarımla. amele olacağım amele. bir bok olmaz benden.

devamını okuyayım »
15.04.2015 01:37