denironist

  • 482
  • 3
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

survivor ünlüler gönüllüler 2014

eğer yarışmanın formatı dikkate alınacaksa, turabi'nin haklı bir şekilde kazandığı yarışmadır. sms'le birinci seçme olayı ilk değil. daha önce de böyle oluyordu. yani sms olayına şaşırmamak lazım. bunun dışında şu bir gerçek ki yarışmayı izleten adam turabi'ydi. onu çekip çıkardığınızda yarışma bu kadar reyting almazdı. acun yarışmaya bu ilginç tipleri sokmazsa zaten, yarışma wipeout olayının dışına çıkamazdı. yarışmayı konuştuğunuz herkes iyi ya da kötü turabi'den bahsediyor ve aslında fark etmeden onun olduğu yarışmayı izlemekten zevk alıp merak ediyordu. yoksa yarışlarda gökhan'nın daha iyi yarıştığı ve daha efendi olduğu konusunda bir sorun yok ama yarışmanın formatı dikkate alındığında survivor'ı kazanmanı gerektiren vasıflar sadece bunlar değil. yarışmayı izletecek vasıflar her zaman turabi gibi vasıflar mı? hayır. çok efendi olup da izletebilirsin. ama gökhan bu efendilikle izletebilecek bir oyuncu değildi. derya vardı mesela önceki yıllarda. baya da izletiyordu. kaldı ki turabi de öyle kötü bir yarışmacı değildi. tatil ödülü yarışmasında merve ve gökhan'ı tek başına darma duman ederek yendi. hakkını yememek lazım. tüm bunların dışında şunu da unutmamak lazım. finale kalmak için oynanan yarışlar genelde gökhan'a çok uyan yarışlardı. bunu acun da biliyordu. turabi'ye uygun yarışlar çıksaydı, turabi nefes aldırmadan direkt finale de çıkabilirdi. o zaman da insanlar turabi için bilerek bu oyun seçildi, haksızlık diyecekti. eğer bu bir show programıysa ve şampiyonun nasıl seçileceği baştan biliniyorsa neden böyle oldu diye de çok da garipsememek lazım. survivor'ın amacı zaten size iyi vakit geçirtip eğlendirmek. bu da bu yolla oluyor. salt robot gibi sporcuları çıkarıp yarışma yapılacaksa da kusura bakmayın ama kimse de izlemez, izlemezsiniz.

bunun dışında bence turabi gibi bir tipi sırf türkiye böyle zaten diye eleştirmek çok saçma. amerika'da sırf böyle tipleri görmek için amerikan güreşi tarzı showlar düzenleniyor sonra japonya'da, çin'de yapılan şu yenilir yutulur cinsten olmayan iğrenç yarışmalar, kişilikler(gerçi çinlilerin hayat tarzı daha iğrenç o başka), sonra brezilya, portekiz'deki aşırı ahlaksız reality showlar. bu tarz şeyler her yerde oluyor. oralarda bile aşırı uçlar, halkı yansıtmayan tipler dikkat çekiyor. kaldı ki survivor gene de ailecek izlenemeyecek bir format değil türkiye'de ki turabi de öyle vatana millete zararlı bir tip değil. tatil ödüllerinde aslında çok da anlaşılır, uyumlu biri olduğunu da gördük. bence turabi yarışmanın en iyi performansını göstermese de bu senenin en iyi survivor'ıydı ve de kazandı. şahsen turabi'nin varlığı, bazen iyi bazen de kötü etki bıraksa da, yarışmayı izletiyor, heyecan veriyordu. evet gökhan da hak etti ama kimse de turabi hak etmedi diyemez.

edit: imla düzeltmeleri için entre'ye teşekkürler.

not: mavro thalassa turabi'nin istatistiksel(burada) olarak genelde gökhan'dan daha iyi olduğunu söyledi. sağolsun. bunu da not düşelim.
gökhan 126 galibiyet 99 mağlubiyet
turabi 133 galibiyet 94 mağlubiyet

aralarındaki yarışlarda ise gökhan 35 turabi 39 kez kazanmış.

devamını okuyayım »
20.06.2014 11:39