denironist

  • anadolu çocuğu (320)
  • 672
  • 1
  • 0
  • 0
  • 4 hafta önce

dengir mir mehmet fırat

şu açıklamayı yaparak ak parti'den istifa etmiştir;

"bugüne kadar ak partide üyeliğim devam ettiği için siyasi etiğe uyarak bazı gerçekleri ifadeden hep kaçınmıştım. ancak bugünkü şartlardan dolayı bu manevi sorumluluğun ağır vebali olduğu kanısına vardım. bu nedenle,daha sonra detaylı gerekçesini açıklamak üzere, kurucuları arasında bulunduğum ak parti üyeliğinden istifa ediyorum."`:http://www.cnnturk.com/…rat-ak-partiden-istifa-etti`

arka planda ne kulisler dönecek allah bilir. yapacağı açıklamaları da merak ediyorum.

demokrasi zihniyetli akp'liler ile siyasal islam kökenli ve hala da öyle düşündüklerini düşündüğüm akp'liler zaman geçtikçe yollarını ayırmaya başlayacaklar. erdoğan'ın hala türkiye'de karizması çok fazla. karizmadan kastım, hala ona ne yaparsa yapsın sorgusuz biad eden insan sayısı çok fazla. hatta öyle bir biad ki bazı cemaat ve tarikatlerde açık açık erdoğan'ın ilahi vazifeli biri olduğunu söyleyenler oluyor.

taksim gezi parkı ve 17 aralık 2013 ihale ve rüşvet operasyonu sonrası türkiye'de erdoğan karşıtlığı en azından kemikleşimiş oldu bunu da anladık ama erdoğan ve ekibi seçim noktasında o kadar iyi çalışıyor ki anadolu insanını dini nokta da sömürecek can damırını iyi yakalayıp kullanıyor.

artık haksızlıkları dile getirmek de yoruyor bazen. çare bulamadıktan ya da birşeylerin değişmediğini gördükten sonra insan doğruları bağırmaktan da sıkılmaya başlıyor. sanırım adaleti haykırmayı bırakmıycaz ama bi yerden sonra firavunu devirmek yaratıcıya kalıyor ve kalacak gibi.

olmuyor dostum. ortadoğu burası. rekabet etmeyi bırak, 50 yıl önce yaptıklarını anca anlamaya çalıştığın bir batı varken karşında, sistemi özgürlük ve demokrasi üzerine türkiye'de oturtmak için içindeki bu örümcek ağını temizleyip atamıyorsun. toplum olarak batılı ülkelerin kulvarında hiç değiliz. anlayamıyoruz bile.

bir anda konu nereye geldi. nasıl bir ruh halindeysek artık, ne yazarsak yazalım mevzu sistemi eleştirmeye geliyor. neyse silmiyorum, bu da böyle olsun.

ama hala ümitliyiz dostum. başka türlü yaşanmaz.

edit: imla

devamını okuyayım »