denislp

  • 328
  • 2
  • 1
  • 0
  • evvelsi gün

22 ekim 2017 galatasaray fenerbahçe maçı

tartışmalı pozisyonları özet geçerek yorumlarıma başlıyorum. cüneyt çakır bence iki takımı da kollamadı. sadece maçı berabere bitirmek için elinden geleni yaptı.

2 takım da kötüydü ama takımların kötü gözükmesinin sebebi de hakemdi. ikili mücadelelerin hepsinde oyunu durdurdu. ağaçtan yere yaprak düşse oyunu durdurup faul çalacak psikolojiyle sahaya çıkmıştı. birileri anlaşılan ona bu direktifleri vermiş. şahsen bugün galatasaray'ı dozer gibi biçtiğini düşünüyorum. ancak benzer pozisyonları fenerbahçe bulsa aynı şekilde karar verecekti. o yüzden sizlik veya bizlik bir durum yok.

jansen'in pozisyonu = faul. serdar aziz'in topla oynama alanına ayağını sokarak topa müdahalede bulunmaya çalışmaktan ziyade amacı serdar'ı engellemekti. karar doğru.

serdar aziz'in elle oynadığı pozisyon = penaltı değil. el vucut hizasında ve topu elle kesme amacı yok. karar doğru.

denayer'in kartı = kırmızı verilmeliydi. karar yanlış.

neto'nun elle müdahalesi = net penaltı. el 90 derece açık ve vurulan kafa topu direk elle kesiliyor. karar yanlış.

hak'ın elle müdahalesi = net penaltı. açıklamaya gerek yok.

belhanda'nın kırmızısı = penaltı verilmemesi doğru ancak orada kameni'nin belhanda'ya teması var. temastan ziyade bir çarpışma var. sarı kart kararı kesinlikle yanlış. maçı bu pozisyonda bitirdi zaten. başka da pozisyon olmadı.

bunların dışında hakemin maçı saçma sapan pozisyonlarda kesmesi, fernando'ya verilen sarı kart vs vs ... galatasaray'ı lime lime doğradı ve maçı berabere bitirdi. bunun için uğraştı hakem. maçı da 300 kere durdurması, ikili mücadeleye izin vermemesi ve verdiği diğer hatalı kararlar oyuncuları futboldan soğuttu ve güzel bir futbol maçı izlememize engel oldu. bir futbol şölenini cenazeye çevirdi. ligin tadı kaçmasın diye yaptıkları işler ligi daha iğrenç bir duruma soktu. kimsenin kimseye güveni yok artık. alın liginizi gözünüze sokun sayın federasyon.

devamını okuyayım »
22.10.2017 23:44