denize dik uzanmayan dag

  • aklıselim (554)
  • 526
  • 23
  • 6
  • 0
  • evvelsi gün

mehmet ekici

çıtkırıldım bir oyuncu. mücadeleden kaçmıyor gibi görünüyor ama fiziği el vermediği için tek hamleli işler yapıyor ve savunmayı da çok iyi beceremediği için bu hamlesi ya faul oluyor ya da adam çalımlayıp geçiyor. özetle tackling çok zayıf, stamina ve strength verileri de düşük olunca ayağında top yokken oldukça etkisiz bir görüntü çiziyor.

şimdi bu noktada biraz beyin fırtınası yapılabilir. şöyle ki ekiciyi 10 numara pozisyonu için değil tam aksine defansın gerisinden top çıkarmada kullanmayı denese cocu hocam nasıl olur acaba? tabir caizse zayıf bir regista olarak. deep lying playmaker yani. defansif özellikleri oldukça yetersiz kabul ama anahtar pas inanılmaz yüksek, hatta twitter kaynaklı bir istatistiğe göre kayseri maçında en çok anahtar/kilit pas veren oyuncuymuş. yani bu özelliğini en verimli kullanmak adına onu geriye atalım ve defansif defolarını kapatmak için de yanına savunma özellikleri güçlü 2 orta saha koyalım. (4-3-3 oynayacağımızdan hareketle)

örneğin;
(kale)
----------ekici-----------
---eljif---------jailson--

veya
(kale)
----------ekici-----------
---eljif---------topal--

veya

(kale)
----------ekici-----------
---benzia---------jailson(topal)--

alternatifler çoğaltılabilir. elimizde ekici, benzia, topal, eljif, jailson olmak üzere taktik varyasyonda kullanılabilecek oyuncular var.

bilemiyorum altan.. biz hücum oynayalım dedikçe evet hücum oynuyoruz ama orta saha ve defansımız folloş oluyor, savunma yapalım deyince de eveleyip gevelemekten orta sahayı geçemiyoruz.

devamını okuyayım »
05.09.2018 14:37